Półfinał barażów: Korona Kielce i Chrobry Głogów z awansem

2022-05-26
To był wieczór z kapitalnymi emocjami! Poznaliśmy zespoły, które zmierzą się ze sobą w niedzielę w finale barażów o prawo gry w PKO BP Ekstraklasie. Mowa o Koronie Kielce i Chrobrym Głogów.

Korona Kielce - Odra Opole 3:0 (3:0)

Bramki: Jacek Podgórski 5', 39',  Adam Frączczak (k) 31' 

Choć to opolanie od pierwszych minut stwarzali groźniejsze sytuacje to Korona Kielce wyszła na prowadzenie. Po rykoszecie nie zdążył skutecznie zainterweniować Błażej Sapielak, a Jacek Pogdórski zapisuje się na listę strzelców. Po dwóch kwadransach gospodarze prowadzili już 2:0, bo rzut karny wykorzystał pewnie Adam Frączczak. Swoje jeszcze przed przerwą dołożył strzelec pierwszej bramki, który wykorzystał błąd w obronie i wykończył atak bombowym strzałem w światło bramki. W drugiej odsłonie opolanie nie zwiesili głów, swoich szans szukała też Korona Kielce. Wynik jednak nie uległ zmianie i to kielczanie zameldują się w finale! 

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 0:2 (0:1) 

Bramka: Dominik Piła 41', Mikołaj Lebedyński 71' #ARKCHR

 

Na zakończenie dnia czekał nas pojedynek trzeciej Arki Gdynia z szóstym Chrobry Głogów, czyli podrażnionego zespołu z nadziejami do ostatniej na bezpośredni awans i rewelacji tegorocznych rozgrywek. Choć Arka starała sie tworzyć sytuacje podbramkowe, to głogowianie okazali się efektyniejsi. Oddali jeden celny strzał w pierwszej odsłonie tuż przed przerwą... i prowadzenie gościom zapewnił Dominik Piła. W drugiej odsłonie prowadzenie podwyższył Mikołaj Lebedyński. Niespodzianka wisiała zatem w powietrzu i po meczu to głogowianie mogli świętować pierwszy mały sukces w tym tygodniu. , Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku