Piotr Zajączkowski nowym trenerem Stomilu

2018-10-19
Na piątkowej konferencji prasowej, dzień przed meczem z Puszczą Niepołomice przedstawiono nowego szkoleniowca Stomilu Olsztyn. Został nim 52-letni Piotr Zajączkowski.

Ostatnim klubem prowadzonym przez Piotra Zajączkowskiego był trzecioligowy wówczas Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Urodzony w Ornecie szkoleniowiec w latach od wiosny 1994 do końca sezonu 1994/95 oraz w sezonie 1999/2000 występował w "Dumie Warmii". Zanotował on 52. występy z biało-niebieskim trykotem i miał na swoim koncie jedną zdobytą bramkę.

 

– Byłem zawodnikiem tego klubu w latach świetności. Będąc zawodnikiem podnosiłem umiejętności trenerskie myśląc o zawodzie trenera - powiedział nowy trener Piotr Zajączkowski. - Wielu moich kolegów, przyjaciół zadawało mi pytanie o to, kiedy będę trenerem Stomilu. Odpowiadałem, że na pewno kiedyś przyjdzie taki czas. Taki czas teraz nadszedł – dodał.

 

Asystentami zostaną legendy naszego klubu - Sylwester Czereszewski oraz Adam Zejer. Trenerem bramkarzy pozostanie nadal Sylwester Wyłupski.

 

– Po spotkaniu z prezesem Stomilu, Maciejem Radkiewiczem zadzwoniłem do moich współpracowników, Adama Zejera i Sylwestra Czereszewskiego. Uważam, że tak wybitni zawodnicy, legendy tego klubu powinny dzielić się swoim doświadczeniem. Nie przyszliśmy do Stomilu dla pieniędzy, dla sławy tylko chcemy pomóc Stomilowi – powiedział Zajączkowski. – Nasze doświadczenie i pasja pozwolą na pewno w rozwoju młodych piłkarzy i może tylko pomóc w scaleniu atmosfery wokół piłki w całym Olsztynie i województwie.

 

Trener w piątek tuż przed godziną 12:00 rozpoczął pierwszy trening z zespołem. Po zajęciach spotka się indywidualnie z każdym zawodnikiem.

 

Przypominamy, że od 15. kolejki startujemy z akcją #FortunaGdyPełnaTrybuna. Za każdego kibica, który między 19 a 28 października przyjdzie na mecz rozgrywany w ramach Fortuna 1 Ligi bukmacher przekaże złotówkę na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja, zajmującej się spełnianiem marzeń ciężko chorych najmłodszych.

 

 

 

Autor: Stomil Olsztyn, Fot. Stomil Olsztyn

Zobacz również1 liga na Facebooku