Piłkarze z wizytą w Zagłębiowskim Parku Sportowym. Murawa? TOP!

2022-09-28
Nowy dom Zagłębia jest w fazie wykończenia. Na otwarcie sosnowiczanie muszą jeszcze chwilę poczekać. Dzisiaj nadarzyła się jednak okazja do tego, żeby sprawdzić stan murawy na piłkarskim obiekcie Zagłębiowskiego Parku Sportowego.

Piłkarze pierwszego zespołu zameldowali się na stadionie tuż przed południem. Wizyta rozpoczęła się od drużynowej sesji zdjęciowej, która ukaże się niebawem w kubowych mediach społecznościowych. Po sprawach marketingowych przyszedł czas na główny cel wizyty. Podopieczni Artura Skowronka pojawili się na boisku, aby przeprowadzić jednostkę treningową. Zadaniem zawodników było sprawdzenie np. twardości podłoża czy ukorzenienie trawy w poszczególnych sektorach. Zebrane uwagi zostały przekazane operatorowi boiska, aby przed inauguracją murawa była przygotowana w jak najlepszy sposób.

Stadion na tym etapie zrobił ogromne wrażenie na piłkarzach oraz sztabie szkoleniowym. – To kolejny bodziec dla zawodników do jeszcze cięższej pracy. Za kilka miesięcy to będzie ich dom. To tutaj będą walczyć o ligowe punkty. Muszą mieć tą świadomość, co ich zaraz czeka. Obiekt jest kapitalny. Murawa? TOP! – mówił na stadionie Artur Skowronek, trener Zagłębia.

W ramach ciekawostki – pierwszy do bramki na nowym stadionie trafił Maksym Niemiec.

 Autor: Zagłębie Sosnowiec, Fot. Zagłębie Sosnowiec

Zobacz również1 liga na Facebooku