Piłkarz Sierpnia zdecydował. Fortuna wesprze Łódzką Fundację "Kocham Życie"

2022-09-13
Przed rozpoczęciem starcia pomiędzy ŁKS-em Łódź a Górnikiem Łęczna, Pirulo odebrał z rąk przedstawiciela sponsora tytularnego firmy Fortuna statuetkę dla Piłkarza Sierpnia i symboliczny czek na kwotę 10 000 zł, która przekazana zostanie na wskazany przez zawodnika cel charytatywny. Zawodnik łódzkiego klubu wybrał wparcie Łódzkiej Fundacji „Kocham Życie”.

Piłkarz miesiąca Fortuna 1 Ligi to cykliczna nagroda przyznawana najlepszym zawodnikom w trakcie trwania sezonu ligowego. W głosowaniu kibiców oraz ekspertów, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele wszystkich 18 klubów Fortuna 1 Ligi, Pirulo uzyskał 10 głosów (wszystkie od panelu ekspertów). We wrześniowym meczu z Górnikiem, poprzedzonym oficjalnym przekazaniem statuetki dla piłkarza miesiąca, ustrzelił dublet i dodał asystę, czym zgłosił gotowość do walki o nominację w następnym miesiącu.

 

-Naprawdę bardzo cieszę się z tej nagrody indywidualnej, ale prawda jest taka, że to także nagroda dla moich kolegów, a także dla kibiców, którzy mnie wspierają. Jest to nagroda dla nas wszystkich. Bardzo się cieszę i z radością będę kontynuował, to co robię - zaznaczył zawodnik ŁKS Łódź. 

 

Jako Piłkarz Sierpnia, Pirulo otrzymał od sponsora tytularnego rozgrywek możliwość wskazania celu charytatywnego, na który Fortuna przekaże 10000 zł. Napastnik zdecydował, że kwota ta trafi do Łódzkiej Fundacji „Kocham Życie”.

 

- Bardzo lubię pomagać i cieszę się, że mogłem pomóc akurat tej fundacji. Są osoby, które na codzień potrzebują pomocy i dla nas jest to dodatkowa motywacja, że dzięki naszej grze możemy je wspierać– w taki sposób Pirulo odpowiedział na wyróżnienie w obszernym wywiadzie przygotowanym przez media klubowe Łódzkiego Klubu Sportowego. 

 

 

Więcej informacji o fundacji można znaleźć na dedykowanym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/LodzkaFundacjaKochamZycie, Fot. Jakub Piasecki / Cyfrasport

Zobacz również1 liga na Facebooku