Piłkarz Maja zdecydował – Fortuna wesprze Mateusza Jaworskiego

2022-05-27
Już po zakończeniu emocjonującego dla Miedzi Legnica sezonu Patryk Makuch odebrał Statuetkę dla Piłkarza Maja i symboliczny czek na kwotę 10 000 zł, która przekazana zostanie na wskazany przez zawodnika cel charytatywny. Napastnik postanowił przekazać środki na wsparcie młodego zawodnika z województwa łódzkiego, Mateusza Jaworskiego.

Piłkarz miesiąca Fortuna 1 Ligi wybrany został po raz szósty w historii rozgrywek – dwukrotnie triumfował w tym plebiscycie Kamil Biliński, swoje statuetki wywalczyli również Hubert Adamczyk, Rafał Leszczyński, Juliusz Letniowski, a w maju właśnie Patryk Makuch. W głosowaniu kibiców oraz ekspertów, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele wszystkich 18 klubów Fortuna 1 Ligi, Patryk Makuch zdobył 13 głosów. 

 

Jako Piłkarz Maja, Patryk Makuch, otrzymał od sponsora tytularnego rozgrywek możliwość wskazania celu charytatywnego, na który Fortuna przekaże 10000 zł. Postanowił on wesprzeć Mateusza Jaworskiego, który grał zawodowo w Łódzkiej Czwartej Lidze Rozgrywkowej jako napastnik zanim przyszło rozgrywać mu swój najważniejszy mecz. Musi bowiem walczyć o życie! 

 

– Dziękuję za to wyróżnienie, dziękuję wszystkim za oddane na mnie głosy i dziękuję moim kolegom, dzięki którym udało mi się zdobyć tę nagrodę. Wsparcie od Fortuny w kwocie 10000 PLN przeznaczam na leczenie Mateusza, mojego kolegi, który walczy o życie. Z Mateuszem grałem w drużynach młodzieżowych, również rywalizowaliśmy. Życie tak się ułożyło, że ja mogę trenować i walczyć o swoje marzenia, a on musi walczyć o życie, więc mam nadzieję, że ta kwota mu trochę w tym pomoże. Zachęcam wszystkich do wpłacania i pomagania – powiedział zawodnik w specjalnie nagranym na tę okazję filmie. 

 

Mateuszowi można pomóc także drogą internetową poprzez dedykowany profil w serwisie Siepomaga.pl. Szczegóły znajdują się na https://www.siepomaga.pl/mateusz-jaworski.

 

 Autor: 1liga.org, Fot. archiwum zawodnika / 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku