Piętnastolatkowie przeszli do historii Ruchu Chorzów

2022-07-28
W pucharowym meczu ze Zniczem na stadionie przy Cichej doszło do wyjątkowych dla klubu wydarzeń. W pierwszym zespole „Niebieskich” zadebiutowali bowiem dwaj 15-latkowie, Bartłomiej Barański i Antoni Franke, którzy od wtorku zajmują odpowiednio 2 i 3 miejsce na liście najmłodszych debiutantów w historii Ruchu.

Obaj zawodnicy pojawili się na boisku w drugiej części gry. W 65. minucie Barański zastąpił kapitana „Niebieskich”, Tomasza Foszmańczyka, a Franke wszedł za Przemysława Szura na 4 minuty przed końcem spotkania. – Bardzo się cieszyłem, że dostałem szansę. Myślę, że ją wykorzystałem, choć zbyt wielu kontaktów z piłką nie miałem. Wydaje mi się, że potrzebuję jeszcze zbudować trochę zaufania u kolegów z drużyny i myślę, że będzie dobrze – mówił Bartłomiej Barański. – Bardzo się cieszę, że udało się zadebiutować, to takie marzenie, jakie miałem od dziecka. Mieszkam w Chorzowie całe życie, chodziłem na każdy możliwy mecz i bardzo się cieszę z tej szansy. To spore wyróżnienie, jak na klub z tak dużą historią – podkreślał Antoni Franke.

 

– Dla nich to na pewno ogromne wyróżnienie, prestiż i ogromne przeżycie. To chłopcy stąd, mają 15-16 lat i na pewno ten moment zapamiętają na długo – mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener Jarosław Skrobacz.

 

W dniu meczu ze Zniczem Barański liczył sobie dokładnie 15 lat i 290 dni, a Franke zaledwie 9 dni więcej. Na liście najmłodszych debiutantów w historii Klubu Barański zajmuje obecnie drugie, a Franke trzecie miejsce. Obaj zepchnęli z podium legendarnego Gerarda Wodarza oraz Przemysława Bargiela. Na czele niezmiennie od 47 lat znajduje się Krzysztof Kajrys, który 23 marca 1975 r., wchodząc na końcowe minuty wyjazdowego meczu ze Stalą Mielec, liczył sobie 15 lat i 184 dni.Autor: Ruch Chorzów, Fot. Ruch Chorzów

Zobacz również1 liga na Facebooku