Pierwszoligowe sparingi

2019-07-14
Stal Mielec wygrała jubileuszowy turniej z okazji 80-lecia powstania klubu. Radomiak Radom pewnie pokonał Wisłę Sandomierz, a Miedź Legnica, Odra Opole i Puszcza Niepołomice musiała uznać wyższość naszych ekstraklasowiczów.

Bruk-Bet Termalica - Partizan Bardejov 3:1
Bramki: Patrik Misak 36', Jacek Kiełb 44', Arni Vilhjalmsson 90 - Marko Milunović 40' (k)

Bruk-Bet Termalica: Karol Dybowski - Dawid Kalisz, Przemysław Szarek, Paweł Leżoń, Paweł Oleksy - Patrik Misak, Krzysztof Iwanicki, zawodnik testowany, Martin Mikovic, Jacek Kiełb - Arni Vilhjálmsson. Grali także: Łukasz Budziłek, Mateusz Grzybek, Piotr Wlazło, Vlastimir Jovanović, Artem Putiwcew, Ernest Terpiłowski, Vladislavs Gutkovskis.

Trzecią wygraną podczas letniego okresu przygotowawczego zanotowali gracze Bruk-Bet Termaliki. Powtórzyli oni rozmiary zwycięstwa z początku przygotowań, kiedy to wygrali również 3:1, ale ze Stalową Wolą.

GKS Jastrzębie - PGE GKS Bełchatów 0:1
Bramka: Dawid Kocyła 74'

GKS Bełchatów: (I połowa) Paweł Lenarcik - Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik, Mariusz Magiera, Krzysztof Wołkowicz - Bartosz Biel, Paweł Czajkowski, Artur Golański, Dawid Flaszka, Mateusz Marzec - Przemysław Zdybowicz. (II połowa) Daniel Niźnik - Bartłomiej Lisowski, Jakub Kozica, Michał Kołodziejski, Mateusz Szymorek - Bartłomiej Bartosiak, Damian Michalak, Adrian Małachowski, Dawid Kocyła - Maciej Mas, Przemysław Zdybowicz (70' Dawid Flaszka).

GKS Jastrzębie: (I połowa) Mariusz Pawełek - Adam Wolniewicz, Bartosz Jaroszek (32' Rafał Adamek), 5. Dawid Gojny, 23. Daniel Liszka (32' Michał Bojdys) - Patryk Skórecki (11' Marek Mróz), Damian Tront, Łukasz Norkowski (32' Oskar Mazurkiewicz), Farid Ali - Kamil Jadach, Kamil Adamek. (II połowa) Grzegorz Drazik - Adam Wolniewicz (60' Bartosz Jaroszek), Rafał Adamek, Dawid Gojny (60' Daniel Liszka), Michał Bojdys - Marek Mróz, Damian Tront (60' Łukasz Norkowski), Oskar Mazurkiewicz, Dominik Szczęch - Kamil Jadach (60' Farid Ali), Jakub Wróbel.

W pierwszoligowym sparingu lepsi okazali się gracze PGE GKS Bełchatów, którzy zwycięską bramkę w starciu z GKS-em Jastrzębie strzelili w 74. minucie.

Zagłębie Lubin - Miedź Legnica 1:0
Bramka: Bartosz Kopacz 58'

Miedź Legnica: Łukasz Załuska (76' Jan Szpaderski) - Paweł Zieliński (58' Aboubacar Conde), Grzegorz Bartczak (46' Oskar Repka), Nemanja Mijusković (76' Grzegorz Bartczak), Marcin Warcholak (58' Artur Pikk) - Marquitos (58' Roko Mislov), Jan Ostrowski (46' Adrian Purzycki), Krzysztof Danielewicz (46' Maciej Śliwa), Petteri Forsell (58' Maciej Koziara), Henrik Ojamaa (58' Patryk Makuch) - Hubert Antkowiak (46' Valerijs Sabala).

Miedź Legnica przegrała w derbowym sparingu z Zagłębiem Lubin. Przed podopiecznymi Dominika Nowaka jeszcze tylko jeden sparing przed rozpoczęciem sezonu. Za tydzień zagrają z Mieszko Gniezno.

Odra Opole - Wisła Płock 0:1
Bramka: Oskar Zawada 63'

Odra Opole: Artur Krysiak - Patryk Janasik (46' Tomas Mikinic), Piotr Żemło, Adam Mesjasz (60' Piotr Skrobosiński), Kamil Słaby - Krzysztof Janus (46' Dawid Błanik), Rafał Niziołek (60' Mateusz Czyżycki), Sebastian Bonecki, Martin Adamec (46' Miłosz Trojak), Bartłomiej Wdowik - Szymon Skrzypczak (46 Ivan Martin).

Z ekstraklasowiczem nie poradziła sobie także Odra Opola, która skromnie przegrała z Wisłą Płock. Gracze Mariusza Rumaka po wysokiej wygranej z Miedzią Legnica nie potrafią odnieść kolejnej wygranej - wcześniej zremisowali z GKS-em Bełchatów i Ruchem Zdzieszowice.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Olimpia Grudziądz 2:2
Bramki: Dmytro Baszłaj 40, Marko Roginić 57' - Jakub Łukowski 31', Damian Ciechanowski 68'

Olimpia Grudziądz: Jakub Lemanowicz - Damian Ciechanowski, Lukas Duriska, Ivan Ocenas (Remigiusz Szywacz), Ariel Wawszczyk, Maciej Kona, Bartosz Nowicki, Omran Haydary, Jakub Łukowski (72' Marcin Poręba), Tiago Alves (Piotr Janczukowicz), Joao Criciuma (46' Sebastian Kamiński).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Martin Polacek - Bartosz Jaroch, Kornel Osyra (46' Aleksander Komor), Dmytro Baszłaj (61' Kamil Wiktorski), Kacper Gach (46' Filip Modelski) - Karol Danielak (46' Damian Hilbrycht), Rafał Figiel, Michał Rzuchowski (74' Jakub Bieroński), Tomasz Nowak, Miłosz Kozak (46' Konrad Sieracki) - Filip Laskowski (46' Marko Roginić).

Ciekawe spotkanie rozegrali między sobą kolejni pierwszoligowcy, którzy zdobyli po dwie bramki. Zarówno dla Olimpii, jak i Podbeskidzia był to drugi remis podczas tego okresu przygotowawaczego.

Puszcza Niepołomice - Wisły Kraków 2:4
Bramki: Paweł Brożek 16', 21' (k), 53', Patryk Plewka 57' - Jose Embalo 15', Marcin Stefanik 60' (k)

Puszcza Niepołomice - Wisła Kraków 1:3
Bramki: Wiktor Żytek 17 - Aleksander Buksa 5' (k), 39', Daniel Morys 49' Puszcza Niepołomice:

Puszcza Niepołomice: Mateusz Górski - Bury, Łukasz Furtak, Kołodziej, Bartosz Widejko, Maksymilian Sitek, Longinus Uwakwe, Wiktor Żytek, Jakub Bąk, Bartosz Żurek, Marcin Orłowski.

Puszcza Niepołomice rozegrała dwa sparingi z Wisłą Kraków, ale w każdym z nich musiała uznać wyższość drużyny z Krakowa.

Radomiak Radom - Wisła Sandomierz 4:0
Bramki: Patryk Winsztal 41', Maciej Filipowicz 48', Chams Faraji 56', Adrian Nowosadko 89'

Radomiak: Artur Haluch (46' Mateusz Kochalski) - Chams Faraji, Karol Kucharski, Martin Klabnik, Dominik Sokół, Patryk Mikita (46' Kacper Wiatrak), Bruno Luz (62' Adrian Nowosadko), Patryk Winsztal (58' Kamil Gilewski), Maciej Filipowicz, Marcin Kluska, Damian Nowak (46' Jakub Nowakowski).

Problemów ze skutecznością nie mieli zawodnicy Radomiaka Radom, którzy pewnie pokonali trzeciligową Wisłę Sandomierz.

MFK Zemplin Michalovce - Sandecja Nowy Sącz 2:2
Bramki: Christos Kountouriotis 70', Stanislav Danko 76' - Damian Chmiel 9', zawodnik testowany 23'

Sandecja Nowy Sącz: (I połowa) Daniel Bielica - Tadeusz Socha, Grzegorz Baran, Marcin Flis - Dominik Kun, zawodnik testowany, Radosław Kanach, Miłosz Kałahur - Damian Chmiel, Mateusz Klichowicz, Maciej Małkowski. (II połowa) Szymon Tokarz - Karol Matras, Adrian Basta, Marcin Flis, Kacper Smoleń - Kamil Ogorzały, Szymon Kuźma, Michał Walski, Bartłomiej Dudzic (84' Sebastian Wąchała), Hubert Maślanka - Maciej Korzym.

Tym razem podopieczni Tomasza Kafarskiego zagrali z piątą drużyną słowackiej ekstraklasy. Dla Sandecji był to pierwszy remis tego lata.

PGE Stal Mielec - FK Poprad 2:0
Bramki: Martin Dobrotka 35', Paweł Olszewski 45'

PGE Stal Mielec - Reprezentacja AFE 0:0

Stal Mielec: Damian Primel, Seweryn Kiełpin, Mateusz Dudek – Lukas Bielak, Mateusz Bodzioch, Martin Dobrotka, Krystian Getinger, Łukasz Janoszka, Wojciech Lisowski, Bartosz Nowak, Paweł Olszewski, Adrian Paluchowski, Andreja Prokić, Josip Soljić, Kristian Soljić, Szymon Stasik, Grzegorz Tomasiewicz, Maciej Urbańczyk, Mateusz Żyro

W jubileuszowym turnieju Stali Mielec z okazji 80-lecia powstania klubu podopieczni Artura Skowronka wygrali z FK Poprad i zremisowali z reprezentacją AFE. Mecze trwały 45 minut, a drugie miejsce w turnieju zajęła drużyna FK Poprad, a trzecie reprezentacja AFE.