Pierwszoligowe sparingi

2019-07-06
W sobotę pierwszoligowcy rozegrali 12 meczów kontrolnych. Swoje spotkania wygrali m.in. zawodnicy GKS Jastrzębie, czy Stomil Olsztyn.

Chojniczanka Chojnice - Błękitni Stargard 1:1
Bramki: Mateusz Kuzimski 40' - Patryk Paczuk 18'

Chojniczanka: (I połowa) Andrzej Witan - Jacek Podgórski, Mateusz Bartosiak, Hubert Wołąkiewicz, Kamil Sylwestrzak - Michał Sacharuk, Bartosz Wolski, Jakub Letniowski, Emil Drozdowicz, Mateusz Kuzimski - Janusz Surdykowski. (II połowa) Radosław Janukiewicz - Jacek Podgórski, Seweryn Michalski, Kamil Sylwestrzak, Jan Mudra - Michał Sacharuk, Paweł Zawistowski, Jakub Letniowski, Wojciech Trochim, Krystian Wachowiak - Tomasz Mikołajczak.

Chojniczanka podczas letniego okresu przygotowawaczego zremisowała już trzeci mecz. Tym razem drużyna z Chojnic nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę w starciu z Błękitynymi Stargard.

Chrobry Głogów - Reprezentacja AFE 1:1
Bramka: Mikołaj Lebedyński 50'

Chrobry: Adam Makuchowski (60' Mateusz Abramowicz) - Łukasz Góra (46' Paul Filipowicz), Przemysław Stolc, Michał Michalec (60' Michał Ilków-Gołąb), Jarosław Ratajczak, Szymon Drewniak (60' Michał Pawlik), Adam Antochów (46' Mateusz Kulchawy), Robert Mandrysz, zawodnik testowany (46' Maciej Diduszko), Mikołaj Lebedyński (60' Damian Kowalczyk), zawodnik testowany (46' Dominik Piła).

Wygrana, porażka i remis - taki bilans ma tego lata Chrobry Głogów. Podopieczni Ivana Djurdjevicia w sobotę zremisowali 1:1 z reprezentacją AFE, która już od kilku lat latem występuje na polskich boiskach. Reprezentacja ta jest oparta na bezrobotnych piłkarzach z Hiszpanii.

GKS Katowice - GKS Jastrzębie 1:2
Bramki: Łukasz Wroński 90' - Kamil Adamek 14', Adam Żak 55'

GKS Jastrzębie: (I połowa) Grzegorz Drazik - Oskar Mazurkiewicz, Bartosz Jaroszek, Michał Bojdys, Daniel Liszka, Patryk Skórecki, Łukasz Norkowski, Marek Mróz, Farid Ali, Jakub Wróbel, Kamil Adamek. (II połowa) Mariusz Pawełek - Oskar Mazurkiewicz, Adam Wolniewicz, Dawid Gojny, Daniel Liszka (74' Przemysław Pastuszak), Kamil Jadach, Łukasz Norkowski (77' Dawid Chochulski), Damian Tront, Marek Mróz (70' Łukasz Gajda), Farid Ali (54' Dominik Szczęch), Adam Żak.

Wciąż na fali są zawodnicy GKS-u Jastrzębie, którzy tym razem pokonali GKS Katowice. Do tej pory gracze Jarosława Skrobacza wygrali 4 mecze i 1 zremisowali.

Odra Opole - PGE GKS Bełchatów 2:2
Bramki: Hubert Sobol 35', Szymon Skrzypczak 76' (k) - Wiktor Putin 21', Artur Golański 84' (k)

Odra: Artur Krysiak - Patryk Janasik, Piotr Żemło, Mateusz Wypych, Kamil Słaby - Sebastian Bonecki, Rafał Niziołek, Martin Adamec, Bartłomiej Wdowik - Szymon Skrzypczak, Hubert Sobol.

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik (65' Krystian Wojtczyk) - Mikołaj Grzelak (46' Bartłomiej Lisowski), Marcin Grolik (46' Jakub Kozica), Mariusz Magiera (46' Mikołaj Bociek), Krzysztof Wołkowicz (70' Mateusz Marzec) - Bartłomiej Bartosiak (46' Bartosz Biel, 86' Dawid Kocyła), Paweł Czajkowski (70' Artur Golański), Artur Golański (46' Damian Michalak), Wiktor Putin (46' Dawid Flaszka), Mateusz Marzec (46' Mateusz Szymorek) - Dawid Kocyła (46' Maciej Mas).

W sparingowym pojedynku pierwszoligowców padł remis 2:2. PGE GKS Bełchatów do wyrównania doprowadził w końcówce meczu, kiedy to Artur Golański wykorzystał rzut karny.

Odra Opole - Ruch Zdzieszowice 1:1
Bramki: Ivan Martin 85' - Marcin Niemczyk 35' (k)

Odra: Kacper Rosa - Tomas Mikinic, Adam Mesjasz, Filip Kendzia, zawodnik testowany - Dawid Błanik, Miłosz Trojak, Mateusz Czyżycki, Michał Sparwasser, Krzysztof Janus - Ivan Martin.

W drugim sparingu Odra również zremisowała. Tym razem podopieczni Mariusza Rumaka musieli odrabiać straty i udało im się to w 85. minucie.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 0:1
Bramka: Lukas Klemenz 58'

Podbeskidzie: Rafał Leszczyński - Bartosz Jaroch, Aleksander Komor (32' Kornel Osyra), Dmytro Baszłaj (46' Kamil Wiktorski), Kacper Gach (46' Filip Modelski) - Karol Danielak (46' Filip Laskowski), Adrian Rakowski (82' Jakub Bieroński), Rafał Figiel, Michał Rzuchowski (72' Konrad Sieracki), Miłosz Kozak (83' Michał Studnicki) - Arkadiusz Maj (46' Marko Roginić).

Wyższość drużyny z ekstraklasy musiała uznać Podbeskidzie Bielsko-Biała. W drużynie zadebiutował Kornel Osyra, który w sobotę rano został zawodnikiem "Górali".

Radomiak Radom - PGE Stal Mielec 0:2
Bramki: Adrian Paluchowski 16', Martin Dobrotka 19'

Radomiak: Mateusz Kochalski - zawodnik testowany, Mateusz Cichocki, Martin Klabnik, Damian Jakubik (63' Bruno Luz), Leandro, Meik Karwot (67' Marcin Kluska), Rafał Makowski, 26' Adam Banasiak, 10' Mateusz Michalski (62' Chams Faraji), Damian Nowak (67' Dominik Sokół).

Stal: Seweryn Kiełpin - Martin Dobrotka (46' Mateusz Bodzioch), Maciej Urbańczyk (46' Mateusz Żyro), Andreja Prokić (76' zawodnik testowany), Josip Soljić, Bartosz Nowak (76' Łukasz Seweryn), Grzegorz Tomasiewicz (76' Bartosz Bajorek), Krystian Getinger (46' Wojciech Lisowski), Lukas Bielak (72' Maciej Urbańczyk), Josip Barisić (11' Adrian Paluchowski), zawodnik testowany (46' Paweł Olszewski).

W drugim pierwszoligowym pojedynku PGE Stal Mielec pokonała 2:0 Radomiak Radom, który wciąż czeka na pierwszą letnią wygraną. Stal z kolei wygrała drugi raz w tym sezonie.

Sandecja Nowy Sącz - Znicz Pruszków 2:4
Bramki: Damian Chmiel 12', Maciej Korzym 40' - Dariusz Zjawiński 35', 54', Patryk Czarnowski 51', 53'

Sandecja: (I połowa) zawodnik testowany - zawodnik testowany, Grzegorz Baran, Marcin Flis - Dominik Kun, Radosław Kanach, zawodnik testowany, Damian Chmiel, Miłosz Kałahur - Maciej Małkowski, Mateusz Klichowicz (30' Maciej Korzym). (II połowa) Szymon Tokarz - Michał Szaflarski, Michał Szeliga, Kacper Smoleń - Karol Matras (76' zawodnik testowany), Szymon Kuźma, Wiktor Żołądź, Kamil Ogorzały, Hubert Maślanka - Bartłomiej Dudzic (76' Sebastian Wąchała), Maciej Korzym (60' Mariusz Gabrych).

Sandecja przegrała z drugoligowym Zniczem Pruszków. Gracze Tomasza Kafarskiego stracili aż 4 bramki, a najgorszy moment przyszedł w 51. minucie, kiedy to Znicz wyrównał, a następnie zdobył dwie bramki w przeciągu w dwóch minut.

Pelikan Łowicz - Stomil Olsztyn 2:5
Bramki: Daniel Chwałowski 3', Krystian Białas 40' - Szymon Sobczak 45' (k), Wojciech Dziemidowicz 50', zawodnik testowany 57', zawodnik testowany 60', Waldemar Gancarczyk 86'

Stomil: (I połowa) Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Rafał Remisz, Jakub Mosakowski, Lukáš Kubáň, zawodnik testowany, Grzegorz Lech, Wiktor Biedrzycki, Artur Siemaszko, Mateusz Gancarczyk, Szymon Sobczak. (II połowa) Błażej Caban (zawodnik testowany) - Wojciech Dziemidowicz, Jakub Tecław, Aleksander Kowalski, zawodnik testowany, Waldemar Gancarczyk, zawodnik testowany, Paweł Głowacki, Mateusz Cetnarski, Bartłomiej Niedziela, Mateusz Mętlicki (zawodnik testowany).

Problemu ze strzelaniem goli nie mają w Stomilu. W kolejnym meczu drużyna z Olsztyna popisała się dobrą skutecznością.

Zagłębie Sosnowiec - MFK Frydek-Mistek 1:0
Bramka: Michał Góral 80'

Zagłębie: Krystian Stępniowski (46' Cezary Miszta) - Dawid Ryndak (46' Krzysztof Krzyżok), Piotr Polczak (46' Płamen Kraczunow), Abdelaye Diakité, Wojciech Słomka (46' Błażej Radwanek) - Tomasz Nawotka (61' Mateusz Bieniek), Michał Kieca (46' Carl Stewart), Jakub Sinior (46' Kacper Radkowski), Szymon Pawłowski (61' Patryk Mularczyk), Patryk Małecki (61' Mateusz Szwed) - Fabian Piasecki (46' Michał Góral).

Zagłębie Sosnowiec w sobotę mogło wygrać znacznie wyżej, ale w pierwszej połowie podopieczni Radosława Mroczkowskiego nie wykorzystali dwóch rzutów karnych.

GKS Tychy - ŁKS Łódź 1:2
Bramki: Mateusz Piątkowski 11' - Ricardo Guima 79', Michał Trąbka 86'

(I połowa) Konrad Jałocha - Maciej Mańka, Marcin Biernat, Marcin Kowalczyk, Ken Kallaste - Aleksander Biegański, Dario Kristo, Keon Daniel, Łukasz Grzeszczyk, Sebastian Steblecki - Mateusz Piątkowski. (II połowa) Konrad Jałocha (62' Adrian Odyjewski) - Jakub Piątek, Mateusz Pańkowski, Łukasz Sołowiej, Paweł Szołtys - Dominik Połap (70' Nikolas Wróblewski), Wojciech Szumilas, Kacper Laskoś, Kacper Piątek - Mathieu Scalet, Dawid Kasprzyk (70' Michał Staniucha).

Gdy wydawało się już, że GKS Tychy odniesie zwycięstwo nad ŁKS-em Łódź, to łodzianie wzięli sprawy w swoje ręce i w końcówce zdobyli dwie bramki. Tym samym tyszanie przegrali pierwszy mecz tego lata.

Miedź Legnica - Piast Gliwice 1:7
Bramki: Henrik Ojamaa 26' - Piotr Parzyszek 13', 34', 46', Mikkel Kirkeskov 29', Jorge Félix 42', Gerard Badía 79', Dani Aquino 80'

Miedź: Mateusz Hewelt (46' Jan Szpaderski) - Paweł Zieliński (87' Mateusz Zatwarnicki), 25' Nemanja Mijusković (82' Jan Ostrowski), Bozo Musa, 19' Grzegorz Bartczak - Henrik Ojamaa (87' Michał Pojasek), Adrian Purzycki, Krzysztof Danielewicz, Petteri Forsell, Maciej Śliwa (30' Patryk Makuch; 63' Aboubacar Condé) Valerijs Sabala.

Bolesną lekcję otrzymali gracze Dominika Nowaka, którzy przegrali aż 1:7 z mistrzem Polski. To już druga tak dotkliwa porażka Miedzi latem. Wcześniej spadkowicz z ekstraklasy przegrał 1:4 z Odrą Opole, a w między czasie wygrał także z Błękitnymi Stargard.