Pieprzyca: Spory zastrzyk finansowy z PJS

2019-07-12
- Nie ukrywam, że to był bardzo dobry, spory zastrzyk finansowy. Musimy szukać alternatywnych źródeł finansowania i Pro Junior System na to pozwala. Miejmy jednak świadomość, że w tym przypadku kluczowe jest też utrzymanie - mówi prezes Puszczy Niepołomice Jarosław Pieprzyca.

Marek Bartoszek: Za nami najlepszy pod względem sportowym sezon w wykonaniu Puszczy Niepołomice. Mimo to dało się odczuć wśród kibiców pewne poczucie rozczarowania zwłaszcza po ostatnim meczu w ramach Pucharu Polski. A jak Pan ocenia ostatni sezon w wykonaniu pierwszej drużyny?

 

Jarosław Pieprzyca: Bardzo pozytywnie, ale również odniosłem wrażenie, że wśród kibiców pojawiło się przygnębienie. Musimy sobie uświadomić, że utrzymanie zapewniliśmy sobie stosunkowo wcześnie i w ostatnich meczach rundy wiosennej mogliśmy wypróbować zaplecze naszej drużyny, stąd słabsze wyniki. Mimo to zajęliśmy najlepsze miejsce w naszej historii! Mamy poczucie niedosytu, jeśli chodzi o mecz z Miedzią. Straciliśmy trochę kuriozalną bramkę, a na pewno nie byliśmy wtedy słabszym zespołem. Tak się jednak w piłce zdarza.

 

A patrząc na ligową tabelę po ostatnim meczu sezonu, miał Pan satysfakcję, że za nami w tabeli znalazły się kluby, ze zdecydowanie większym potencjałem?

 

Nie mam satysfakcji, że ktoś jest za nami. Nikomu źle nie życzę. Cieszę się natomiast, że mając najprawdopodobniej najmniejszy budżet w lidze, jesteśmy w stanie konkurować z dużo bogatszymi klubami. Dzięki temu udowadniamy, że wynik sportowy nie zawsze idzie za pieniędzmi.

 

Cały wywiad do przeczytania TUTAJ.

Autor: Puszcza Niepołomice, Fot. Puszcza Niepołomice

Zobacz również1 liga na Facebooku