Piątek w F1L: Zwycięstwo Zagłębia i Miedzi

2021-12-03
Przyszła pora na pierwszoligowe ostatki, bo to ostatni piłkarski piątek w 2021 roku. Wysokie zwycięstwo zanotowało Zagłębie Sosnowiec, a Miedź Legnica pokazuje wysoką formę.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Polkowice 5:0 (2:0)

Bramki: 31' Szymon Sobczak (k), 35', 65' Szymon Pawłowski, 72', 74' Quentin Seedorf 

 

Gospodarze zapracowali w pierwszej połowie na drubramkową przewagę, bo z przebiegu gry byli z pewnością lepszą drużyną. Wynik tego starcia w 31' otworzył Szymon Sobczak, który najpierw egzekwował jedenastkę, a później dokończył dzieła lokując sparowaną przez bramkarza piłkę w siatce. Cztery minuty później trafienie dokłada jego imiennik - Szymon Pawłowski. W drugiej odsłonie Pawłowski podwyższył prowadzenie, zdobywając swojego drugiego gola w spotkaniu. Wprowadzony na boisko Quentin Seedorf dołożył dublet i Zagłębie Sosnowiec dopisuje cenne trzy punkty. Po tym meczu polkowiczanie pożegnali się ze swoim dotychczasowym trenerem, Pawłem Barylskim. 

 

Miedź Legnica - GKS Tychy 2:0 (0:0)

Bramki: 68' Chuca, 75' Maciej Śliwa

 

Starcie zapowiadało się jako jeden z hitów 20. kolejki! Lider podejmował u siebie szósty w tabeli tyski GKS. Dużo się działo w pierwszej odsłonie, jednak żaden z zespołów nie zdołał pokonać bramkarza przeciwnika. W drugiej połowie gospodarze coraz częściej napierali na bramkę tyszan i to przyniosło skutek w 68' gdy do piłki zacentrowanej z rzutu rożnego dopadł Chuca. W 75' Maciej Śliwa podwyższył prowadzenie legniczan i to oni przezimują na fotelu lidera. 

, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku