Piątek w F1L: Zdecydowały gole samobójcze

2022-08-05
Arka w ostatnich minutach meczu traci prowadzenie i dwa punkty, a Wisła wygrywa spotkanie w Opolu. O obydwu wynikach zadecydowały gole samobójcze.

Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:0)

Bramki: Karol Czubak 14' - Michał Marcjanik 90' (S)

 

Od początku spotkania obydwie drużyny grały otwartą piłkę i dzięki temu widzieliśmy dobre okazje do zdobycia gola po obu stronach. Już w 14. minucie po podaniu Mateusza Stępnia gola zdobył Karol Czubak silnym i pewnym strzałem. W kolejnych minutach Pietrzkiewicz parokrotnie ratował zespół przed utratą kolejnych goli. Do przerwy jednak wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie sytuacji bramkowych było dużo mniej. W 90. minucie interwencją nie popisał się Kacper Krzepisz i niespodziewanie gospodarze tracą gola, a pechowym strzelcem został Michał Marjanik zaliczając trafienie samobójcze. W tej sytuacji trzeba powiedzieć, że Sandecja zyskała punkt, a Arka dwa straciła.

 

Odra Opole - Wisła Kraków 0:1 (0:0)

Bramka: Łukasz Kędziora 47' (s)

 

Już w 14. minucie Odra umieściła piłkę w siatce Wisły, jednak odgwizdana została pozycja spalona. W 31. minucie Młyński niesygnalizowanym strzałem uderzył piłkę w poprzeczkę. Chwilę później strzał wiślaków obronił Kalinowski. Goście nasilili swoje ataki, jednak groźne sytuacje kończyły się strzałami poza światło bramki Odry. Na początku drugiej połowy po dobrej akcji Wisły gola samobójczego zaliczył Łukasz Kędziora gdy piłkę w pole karne posłał Mateusz Młyński. Odra rzuciła się do odrabiania strat, jednak na posterunku za każdym razem był Mikołaj Biegański. W ostatnich minutach meczu w obronę wyniku zaangażowana była już cała drużyna Wisły i ostatecznie z Opola drużyna Jerzego Brzęczka wywiozła 3 punkty.Autor: 1liga.org, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku