Piątek w F1L: Zagłębie z wysokim zwycięstwem

2022-07-29
Trzecią kolejkę rozpoczęliśmy w Rzeszowie i w Opolu. Apklan Resovia podzieliła się punktami z Sandecją Nowy Sącz, a Zagłębie Sosnowiec pokonało Odrę Opole.

Apklan Resovia Rzeszów - Sandecja Nowy Sącz 0:0

Resovia przystępowała do tego meczu po dwóch porażkach, Sandecja Nowy Sącz z kolei po remisach w 1. i 2. kolejce miała na swoim koncie dwa oczka. Samo spotkanie nie należało do najciekawszych i najszybszych. W pierwszej odsłonie nie tylko nie zobaczliśmy  bramek, ale też strzałów i groźnych sytuacji podbramkowych. Nie brakowało za to ostrej, męskiej gry charakterystycznej dla meczów walki. Druga odsłona przyniosła ożywienie gry, ale ostatecznie żaden z zespołów nie zdołał pokonać bramkarza przeciwnika i tym samym mecz kończy się bezbramkowym remisem.

Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec 1:4 (1:3)

Bramki: Tomas Mikinić 45' (k) - Szymon Sobczak (k) 32', 38', Lukasz Kędziora 35' (s), Marek Fabry 86' (k)

Oba zespoly od początku prezentowaly ofensywny futbol. Wynik otworzył w 31. minucie Szymon Sobczak, który pewnie wyegzekwował rzut karny. Chwilę wcześniej z czerwoną kartką murawę opuścił Jakub Szrek i opolanie byli zmuszeni grać ponad sześćdziesiąt minut w osłabieniu. Sosnowiczanie poszli za ciosem i już cztery minuty później prowadzili 2:0. Szymon Sobczak skompletował dublet sześć minut po pierwszym trafieniu, a Odra Opole jeszcze przed przerwą zmniejszyła stratę do dwóch goli. W drugiej odsłonie ponownie... został odgwizdany rzut karny, który wykorzystał wprowadzony za Sobczaka Marek Fabry. Tym samym Zagłębie wysoko wygrywa w Opolu 4:1.