Piątek w F1L: Wysokie zwycięstwo Odry, wygrana Arki i Skry

2021-11-05
Odra Opole pewnie pokonała łódzki ŁKS, a Skra Częstochowa nadrabia stratę i wygrywa starcie z Puszczą Niepołomice. Arka Gdynia po emocjonującej końcówce wyrywa komplet punktów Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Odra Opole - ŁKS Łódź 3:0 (2:0)

 

Bramki: 9' Mateusz Marzec, 40', 49' Maciej Wróbel

 

Starcie sąsiadów w tabeli rozpoczęło się korzystniej dla opolskiej Odry. W 9' akcja Mikinić-Trojak-Marzec przynosi gola otwierającego wynik. Tuż przez przerwą gospodarze zdobyli drugą bramkę, a konkretniej Maciej Wróbel wykorzystał błąd bramkarza. Po przerwie ponownie Maciej Wróbel wpadł w pole karne i oddał celny strzał z okolicy piątego metra, notując swoje drugie trafienie w tym meczu. Ostatecznie komplet punktów trafił do opolan.

 

Puszcza Niepołomice - Skra Częstochowa 1:2 (1:0)

 

Bramki: 29' Erik Cikos - 54' Mikołaj Kwietniewski (k), Adam Mesjasz 57'

 

Z nieba do piekła... tak to spotkanie może podsumować niepołomicka Puszcza. To ona bowiem w 29' wyszła na prowadzenie po golu Erika Cikosa. W drugiej odsłonie jednak to częstochowianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najpierw rzut karny pewnie wykorzystał Mikołaj Kwietniewski, a trzy minuty później trafienie zdobył Adam Mesjasz. Więcej goli nie padło i to zawodnicy Skry Częstochowa dopisują sobie trzy oczka. 

 

Arka Gdynia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)

Bramka: 83' Hubert Adamczyk

 

 

To jeden z hitów kolejki, bo zarówno Arka Gdynia jak i Podbeskidzie Bielsko-Biała zaczynały zgłaszać akces do walki o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W pierwszej połowie starcie jednak rozczarowało - przede wszystkim niewielka liczba strzałów i brak bramek. Lepiej prezentował się zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała, ale już w drugiej odsłonie impuls dostała Arka Gdynia i to ona stwarzała groźniejsze sytuacje. W 83' kapitalny strzał oddał Hubert Adamczyk, zapewniając gdynianom trzy punkty.  Zobacz również1 liga na Facebooku