Piątek w F1L: Wysoka wygrana GKS Tychy

2020-10-16
Tyszanie wygrali 4:0 z Chrobrym Głogów. Trzy punkty zanotowali także piłkarze Bruk-Bet Termaliki. Remisem zakończyło się z kolei starcie Miedzi z Puszczą i Odry z Radomiakiem.

Miedź Legnica - Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0)
Bramki: Joan Roman 50' - Michał Czarny 58'

Miedzi Legnica udało się nie stracić bramki na początku spotkania lub tuż przed przerwą. Gospodarze w 50. minucie wyszli na prowadzenie, bo bardzo dobrze w polu karnym znalazł się Joan Roman, który pewnym strzałem pokonał golkipera. Niemal 10 minut później Puszcza sięgnęła po swoją najgroźniejszą broń, czyli stały fragment gry. Dośrodkowanie wykorzystał Michał Czarny i był remis. W późniejszym etapie meczu świetną interwencją popisał się Mateusz Hewelt, a Miedź wyszła z kontrą, ale dobrze interweniował także golkiper gości i mecz zakończył się podziałem punktów.

Bruk-Bet Termalica - GKS Jastrzębie 2:0 (1:0)
Bramki: Artem Putiwcew 10', Roman Gergel 78' (k)

"Słoniki" na prowadzenie wyszły w 10. minucie, kiedy dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Artem Putiwcew. Gospodarze mogli szybko podwyższyć wynik, jednak byli nieskuteczni. GKS nie zamierzał się tylko bronić, ale w 42. minucie trafili tylko w słupek. Na początku drugiej połowy dobrze kilka razy interweniował Tomasz Loska. Bruk-Bet przetrwał napór i wyprowadził kolejny cios. W polu karnym faulowany był jeden z zawodników gospodarzy, a do piłki podszedł Roman Gergel i podwyższył wynik, który już się nie zmienił.

Odra Opole - Radomiak Radom 1:1 (1:0)
Bramki:
 Sebastian Bonecki 11’ - Leondro 78’ (k)

W 11. minucie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Bonecki i Odra szybko prowadziła. Od 65. minuty Radomiak grał w osłabieniu, bo czerwoną kartkę obejrzał Meik Karwot. To uśpiło trochę gospodarzy, którzy chwilę później sfaulowali rywala w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał Leandro. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, z którego zapewne bardziej szczęśliwi będą goście.

GKS Tychy - Chrobry Głogów 4:0 (2:0)
Bramki:
Szymon Lewicki 24', 28', Łukasz Grzeszczyk 70', Damian Nowak 76'

To był koncert w wykonaniu tyszan. W pierwszej połowie najlepszym zawodnikiem okazał się Szymon Lewicki, który otworzył worek z bramkami, a chwile później ładnym strzałem pokonał golkipera Chrobrego. W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się jeszcze Grzeszczyk i Nowak, a Chrobry nie potrafił odpowiedzieć żadnym trafieniem. Gospodarze w efektowny sposób zapisali na swoje konto trzy punkty.