Piątek w F1L: Wygrywali tylko goście

2019-08-02
To był dobry dzień dla gości. Z trzech punktów na boisku rywala mogli cieszyć się zawodnicy Bruk-Bet Termaliki, Miedzi Legnica i Puszczy Niepołomice. W starciu PGE Stal Mielec - Wigry Suwałki padł remis.

Chrobry Głogów - Bruk-Bet Termalica 0:1
Bramka: Vladislavs Gutkovskis 71’ (Bruk- Bet)

Drugą wygraną z rzędu zanotowała Bruk-Bet Termalika. Tym razem podopieczni Piotra Mandrysza wygrali 1:0 na wyjeździe z Chrobrym Głogów, który przez większość spotkania musiał gra w osłabieniu po czerwonej kartce Michała Michalca. Chrobry co prawda poprawił się względem poprzedniego tygodnia, bo stracił tylko jednego gola, ale nadal nie znalazł drogi do bramki rywala.

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica
Bramki: Michal Piter-Bućko 30' - Henrik Ojamaa 18’, Tadeusz Socha 40’ (s)

Na zwycięstwo wciąż czekają w szeregach Sandecji Nowy Sącz. Po przegranej z Bruk-Betem przyszła porażka z Miedzią Legnica na własnym stadionie. Podopieczni Tomasza Kafarskiego sami sobie pokrzyżowali plany, kiedy to w 40. minucie Tadeusz Socha zdobył gola samobójczego. Po przerwie wynik już się nie zmienił i Miedź mogła cieszyć się z trzech punktów na bardzo ciężkim terenie.

PGE Stal Mielec - Wigry Suwałki 1:1
Bramki: Martin Dobrotka 23' (k) - Cezary Sauczek 77'

Remis Wigier w starciu z PGE Stalą Mielec można rozpatrywać w kontekście niespodzianki. Najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy w tym sezonie wykonywali już trzy rzuty karne. Tym razem do piłki podszedł Martin Dobrotka, który wykorzystał jedenastkę. W drugiej połowie goście odpowiedzieli trafieniem 20-letniego Cezarego Sauczka i Wigry mogły cieszyć się z drugiego remisu z rzędu.

Odra Opole - Puszcza Niepołomice 0:1
Bramki: Jose Embalo 27'

Dobrego wejścia w sezon nie mają zawodnicy Odry Opole, którzy wciąż czekają na wygraną. Tym razem zawodnicy Mariusza Rumaka przegrali z Puszczą Niepołomice na własnym stadionie. Na listę strzelców wpisał się Jose Embalo, którego kibice mogą kojarzyć przede wszystkim z występów w Rakowie Częstochowa w poprzednich rozgrywkach.