Piątek w F1L: Wygrane Miedzi i Stali

2019-10-04
Miedź Legnica i PGE Stal Mielec zwyciężyły w piątek w Fortuna 1 Lidze. Obie drużyny dzięki wygranym zbliżyły się do ścisłej czołówki ligi.

Miedź Legnica - Puszcza Niepołomice 1:0 (1:0)
Bramka: Paweł Zieliński 16'

Miedź Legnica nadal niepokonana na własnym stadionie! Tym razem podopieczni Dominika Nowaka zwyciężyli "u siebie" w starciu z Puszczą Niepołomice, która do tej pory była postrachem drużym na wyjazdach - gracze Tomasza Tułacza na wyjazdach zdobyli aż 13 punktów. Miedź natomiast wciąż jest bardzo mocna przy Hetmańskiej 2.

PGE Stal Mielec - GKS Jastrzębie 3:1 (1:1)
Bramki: Andreja Prokić 18', Krystian Getinger 71', Adrian Paluchowski 90' - Farid Ali 32'

Stal Mielec podniosła sie po przegranej z Radomiakem Radom. Zawodnicy Dariusza Marca do przerwy remisowali 1:1 z GKS-em Jastrzębie, ale w drugiej połowie gospodarze zaczęli grać znacznie lepiej, co udokumentowali dwoma golami. Stal - podobnie jak Miedź - zbliżyła się do ścisłej czołówki Fortuna 1 Ligi.