Piątek w F1L: Wygrane drużyn z dołu tabeli

2020-06-26
To był dzień drużyn z dołu tabeli. Wygrane zanotowały Chrobry Głogów, Chojniczanka Chojnice i Odra Opole. Dobrą formę znowu potwierdziła Puszcza, która zwyciężyła w Niecieczy.

Bruk-Bet Termalica - Puszcza Niepołomice 1:3 (1:2)
Bramki: Roman Gergel 45’ - Vladislavs Gutkovskis 19’ (s), Jewhen Radionow 27’, Bartosz Żurek 74’

Kiedy wydawało się, że Bruk-Bet jest na fali wznoszącej to do Niecieczy przyjechała Puszcza. Drużyna z Niepołomic po przerwie spowodowanej koronawirusem spisuje się bardzo dobrze. Na wyjazdach zremisowała ze Stalą, Podbeskidziem, a teraz podopieczni Tomasza Tułacza ograli Bruk-Bet. Goście do przerwy prowadzili 1:2 i tak naprawdę sprawa wyniku była otwarta. W 74. minucie gola zdobył jednak Bartosz Żurek i to "Żubry" mogły cieszyć się z wygranej.

Chrobry Głogów - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)
Bramka: Adrian Benedyczak 90’

W Głogowie przez bardzo długi czas wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem. Obie drużyny nie szturmowały bramki rywala, a jak już były okazje to napastnicy mieli problem ze skutecznością. W 90. minucie Adrian Benedyczak dał powód do radości sobie, swoim kolegom i kibicom, i wyprowadził Chrobrego na prowadzenie, a kilka sekund później sędzia zakończył mecz.

GKS Jastrzębie - Chojniczanka Chojnice 1:3 (0:3)
Bramki: Marek Mróz 78' (k) - Janusz Surdykowski 15', 26', Mateusz Kuzimski 31'

Chojniczanka w Jastrzębiu grała, jak z nut i wykorzystywała ospałość gospodarzy. Wynik spotkania otworzył Janusz Surdykowski, a chwilę później było już 2:0, bo tym razem "Surdyk" wykorzystał dośrodkowanie Wachowiaka. Rozpędzonej Chojniczanki nie zatrzymało nawet gradobicie przez które sędzia przerwał na kilkanaście minut spotkanie. Po wznowieniu Mateusz Kuzimski ładnym, technicznym strzałem pokonał golkipera GKS.

Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole 1:3 (0:1)
Bramki: Markas Beneta 65' - Arkadiusz Piech 5', 71', Miłosz Trojak 62'

Swój mecz wygrała także Odra. Drużyna z Opola na prowadzenie wyszła w 5. minucie za sprawą Arkadiusza Piecha. W drugiej połowie po dwóch kontrowersjach Odra nadal prowadziła jedną bramką, mimo że skierowała ją do siatki trzykrotnie. To podrażniło Odrę, która w końcu zdobyła drugiego gola i na tablicy wyników było 2:0. Szybka odpowiedź Zagłębia nie zdenerwowała gości i Arkadiusz Piech ustalił wynik na 3:1.