Piątek w F1L: Skra pewna utrzymania. Wysokie zwycięstwo Odry

2022-05-06
W piątek utrzymanie zapewniła sobie częstochowska Skra, remisując ze Stomilem 0:0. Odra Opole pokonała Koronę Kielce.

Skra Częstochowa - Stomil Olsztyn 0:0

To był arcyważny mecz z punktu widzenia zawodników olsztyńskiego Stomilu. Znajdujący się pod kreską goście potrzebowali punktów jak tlenu, a częstochowianom do utrzymania mógł wystarczyć jeden punkt. Pierwsza połowa byla bardzo zachowawcza, brakowało w niej konkretów. Samo spotkanie nie przyniosło wielu klarownych sytuacji strzeleckich, a co za tym idzie goli, ale było bardzo obfite w... faule.

Odra Opole - Korona Kielce 3:1 (1:0)

Bramki: Antoni Klimek 44', Tomas Mikinić 46', Dawid Czapliński 65' - Adrian Danek 83'

Trzy "oczka" zdobyte w tym meczu z pewnością przydałyby się obu drużynom - Odra Opole plasowała się tuż za miejscami barażowymi, a Korona Kielce wciąż miała matematyczne szanse na zdobycie bezpośredniego awansu. W pierwszej połowie więcej sytuacji mieli goście, jednak nie potrafili ich wykorzystać. Opolanie w samej końcówce wyprowadzili zabójczą kontrę a na listę strzelców wpisał się wtedy Antoni Klimek. To nie była jedyna zła wiadomość dla kielczan. W doliczonym czasie gry Kirylo Petrov zanotował drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę i na drugą połowę wyszli w osłabieniu. Zawodnicy z Kielc stracili jeszcze dwie bramki. Zdobyli też gola honorowego, ale z pewnością nie będą dobrze wspominać tego meczu.