Piątek w F1L: Remis w Rzeszowie i wygrana Stomilu.

2021-11-12
Bardzo emocjonujący mecz w Rzeszowie zakończony podziałem punktów. W Niepołomicach górą Stomil.

Apklan Resovia Rzeszów - Odra Opole 3:3 (1:2)

Bramki: Maksymilian Hebel 10', Rafał Mikulec 56' Bartłomiej Wasiluk 66' - Maciej Wróbel 12', Dawid Czapliński 14', Rafał Niziołek 90+5'

W 10. minucie Maksymilian Hebel z łatwością minął obronę gości i pokonał Mateusza Kuchtę szybko wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Zaledwie dwie minuty później Maciej Wróbel odrabia straty. Kolejne dwie minuty później Odra była już na prowadzeniu gdy gola zdobył Dawid Czapliński po znakomitym dośrodkowaniu Miłosza Trojaka. Do przerwy żadna z drużyn gola już nie dołożyła. W 51. minucie przed olbrzymią szansą Apklan Resovia, jednak kilka kolejnych strzałów została skutecznie zablokowana przez obrońców i bramkarza Odry. Chwilę później Marzec mógł podwyższyć wynik na 3:1, jednak trafia zaledwie w poprzeczkę. W 56. minucie Rafał Mikulec w sytuacji sam na sam z bramkarzed doprowadza do wyrównania. W 66. minucie po faulu na Struziku i weryfikacji VAR sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Bartłomiej Wasiluk pewnie, po ziemi i w sam róg trafia do bramki i wyprowadza drużynę z Rzeszowa na prowadzenie. W 94. minucie podyktowany jest rzut karny dla Odry i Rafał Niziołek w ostatnich sekundach meczu zdołał wyrównać. Mecz dostarczył sporo emocji.

Puszcza Niepołomice - Stomil Olsztyn 0:2 (0:0)

Bramki: Łukasz Moneta 55', Patryk Mikita 80'

Pierwsza połowa charakteryzowaa się głównie grą w środku pola i małą liczbą strzałów obydwu drużyn. Skutkiem tego w pierwszej połowie mało było groźnych sytuacji i nie doczekaliśmy się gola. Puszcza gra nieprzekonująco i w konsekwencji w 55. minucie Łukasz Moneta zdobywa gola dla Stomilu. Obraz gry po zdobyciu prowadzenia przez gości się nie odmienił i Patryk Mikita w 80. minucie meczu trafia do bramki Puszczy, a olsztynianie prowadzą już 2:0. Do końca meczu nic już się nie wydarzyło i goście zabierają ze sobą do Olsztyna cenne trzy punkty.