Piątek w F1L: Remis w Łodzi i Bielsku, zwycięstwo Miedzi

2021-11-26
Skra Częstochowa w roli gospodarza zremisowała w Łodzi z ŁKS-em, legniczanie wywieźli z Katowic 3 punkty pokonując GKS 3:2, a Podbeskidzie zremisowało z Odrą Opole 1:1.

Skra Częstochowa - ŁKS Łódź 0:0 (0:0)

Od początku spotkania ŁKS naciskał na ekipę z Częstochowy. W 6. minucie w znakomitej sytuacji na zdobycie gola formalni goście, jednak na posterunku Mateusz Kos, bramkarz Skry. Łodzianie w pierwszej połowie panowali nad grą, a Skra ograniczała się do obrony i szukania szans z kontry. Częstochowianie dopuszczali do sprorej liczby strzałów z dystansu, ale to w 25. minucie Skra była najbliższa zdobycia gola, Marek Kozioł obronił jednak strzał Kwietniewskiego. Do końca pierwszej połowy obydwie ekipy stworzyły sobie swoje sytuacje, jednak do przerwy nie zobaczyliśmy gola. Druga połowa przyniosła uspokojenie w grze obydwu drużyn i nie obserwowaliśmy już tylu sytuacji bramkowych, co w pierwszej. W 68. minucie Maciej Mas trafia futbolówką do bramki Kozioła, jednak wcześniej był na pozycji spalonej i gol nie zostaje uznany. Łodzianie mieli jeszcze swoje okazje na zdobycie gola, jednak minuty uciekały, a wynik pozostawał niezmienny. W końcówce meczu Skra również mogła przechylić szalę na swoją korzyść, jednak również w tym wypadku nie udało się zdobyć gola. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

GKS Katowice - Miedź Legnica 2:3 (1:1)

Bramki: Grzegorz Janiszewski 9', Jon Aurtenetxe 50' (s) - Maxime Dominguez 23', Maciej Śliwa 53', 84'

Zawodnicy z Legnicy już w pierwszej minucie stworzyli sobie pierwszą dogodną sytuację na zdobycie gola, jednak to gospodarze zdobyli pierwszego gola. Po zamieszaniu w polu karnym w 9. minucie meczu bramkę zdobył Grzegorz Janiszewski. Kilka minut później Patryk Szwedzik mógł wynik podwyższyć, jednak Miedź od utraty gola uratował bramkarz gości, Paweł Lenarcik. W 23. minucie Maxime Dominguez zdobywa gola wyrównującego, gdy Kudła piąstkował piłkę wprost pod nogi pomocnika legniczan. Ten sam zawodnik mógł w 38. minucie wyprowadzić legniczan na prowadzenie, jednak piłka minęła słupek Kudły o centymetry. Na początku drugiej połowy strzela Arkadiusz Woźniak i po rykoszecie piłka trafia do bramki Miedzi. Gospodarze próbowali podwyższyć wynik, jednak Lenarcik świetnie spisywał się w bramce, a po kontrze Maciej Śliwa ponownie wyrównuje. W 84. minucie po dobrej akcji całej drużyny trzeciego gola dla Miedzi zdobywa ten sam zawodnik i goście wygrywają już 3:2. Do końca meczu gospodarze nie potrafili doprowadzić do remisu i legniczanie wywożą z Katowic trzy punkty.

Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:1)

Bramki: Goku Roman 30' - Jakub Szrek 56'

Już w 2. minucie meczu Podbeskidzie miało pierwszą okazję na zdobycie gola, jednak Bonifacio trafia w poprzeczkę. Przez kolejne długie fragmenty meczu niewiele działo się w pobliżu bramek obydwu drużyn. Dopiero w 30. minucie meczu kapitalnym golem popisuje się Goku Roman po znakomitej akcji drużyny z Bielska i wyprowadza Podbeskidzie na prowadzenie. W drugiej połowie zawodnicy Odry starali się stwarzać więcej sytuacji bramkowych, jednak solidna obrona Podbeskidzia skutecznie im to utrudniała. W 55. minucie spotkania Mateusz Marzec miał stuprocentową sytuację na zdobycie gola, jednak w ostatniej chwili strzał zablokował Mateusz Wypych. Minutę później Odra dopina swego i Jakub Szrek zdobywa swojego pierwszego gola w tym sezonie doprowadzając do wyrównania. W 67. minucie meczu w znakomitej sytuacji był Biliński, jednak strzelił ponad bramką. Podbeskidzie zintensyfikowało ataki, a jeden z nich zakończony został nawet golem, jednak nie został on uznany przez pozycję spaloną zawodnika z Bielska. Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym.