Piątek w F1L: Radość w Mielcu

2020-07-17
Stal Mielec wygrała w Sosnowcu i awansowała do PKO BP Ekstraklasy. Ze zwycięstwa cieszą się także zawodnicy Chrobrego Głogów.

Zagłębie Sosnowiec - PGE Stal Mielec 0:3 (0:1)
Bramki: Mateusz Mak 22', Michał Żyro 46', 51'

Mecz w Sosnowcu mógł potoczyć się inaczej, jednak Fabian Piasecki przy stanie 0:0 spudłował w kapitalnej sytuacji, a wówczas do głosu doszła Stal Mielec. Po uderzeniu z dystansu piłka odbiła się od poprzeczki i spadła na głowę Maka, który dał Stali prowadzenie. Po przerwie Stal zdobyła bardzo szybko drugiego gola i kontrolowała wydarzenia na boisku, w szczególności, że w 51. minucie Michał Żyro strzelił swojego drugiego gola. Po końcowym gwizdku Stal mogła cieszyć się z awansu, a Zagłębie wciąż niepewne utrzymania.

Chrobry Głogów - Wigry Suwałki 4:1 (3:0)
Bramki: Damian Piotrowski 4', Damian Kowalczyk 26', 40', Miłosz Kozak 76' - Robert Bartczak 69'

Chrobry Głogów już po pierwszej połowie prowadził bardzo wysoko. Gospodarze wykorzystali proste błędy w obronie Wigier Suwałki i kontrolowali całe spotkanie. W drugiej połowie goście zdobyli gola kontaktowego, jednak Chrobry odpowiedział kolejną bramką i zdobył komplet punktów. Podopieczni Ivana Djurdjevicia mają już pewne utrzymanie, a wciąż mogą sprawić sensacje i awansować do strefy barażowej.