Piątek w F1L: Pierwsza wygrana Chojniczanki i Stomilu

2019-08-09
Co to były za emocje! Kibice podczas meczu Olimpii Grudziądz z Chojniczanką Chojnice obejrzeli aż 8 bramek. Ostatecznie goście zdobyli komplet punktów. W Olsztynie ze zwycięstwa nad GKS-em Jastrzębie cieszą się z kolei gospodarze.

Olimpia Grudziądz - Chojniczanka Chojnice 3:5 (0:2)
Bramki: Tiago Alves 46’, 75’, Omran Haydary 72' - Kamil Sylwestrzak 5’, Aghwan Papikjan 13’, Krystian Wachowiak 78’, Seweryn Michalski 86’, Bartosz Wolski 90’

W Grudziądzu do przerwy prowadzili 2:0 goście. Gospodarze jednak tuż po rozpoczęciu drugiej połowy ruszyli do ataku i zdobyli kontaktowego gola. W 72. minucie był już remis 2:2, a trzy minuty później Olimpia prowadziła! Chojniczanka odpowiedziała również po 180 sekundach i ponownie na tablicy widniał remis. Ostateczne dwa ciosy goście zadali w 86. i 90. minucie i to drużyna z Chojnic może cieszyć się z wygranej.

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie 2:1 (1:0)
Bramki: Grzegorz Lech 26' (k), Maciej Pałaszewski 67' - Adam Wolniewicz 73' (k)

Pierwszą wygraną w sezonie 2019/2020 zanotowali gracze Stomilu. W Olsztynie kibice zobaczyli dwa rzuty karne - po jednym dla każdej z drużyn. W 67. minucie Stomil prowadził 2:0, ale w 73. minucie goście zdobyli kontaktowego gola. GKS Jastrzębie nie potrafił jednak doprowadzić do wyrównania.