Piątek w F1L: Pewna wygrana Widzewa

2021-09-10
W piątek Skra Częstochowa odnotowała drugą wygraną w tym sezonie. Widzew z kolei wygrał 5 mecz na własnym stadionie. Tym razem łodzianie pokonali GKS Katowice.

Chrobry Głogów - Skra Częstochowa 0:1 (0:0)
Bramka: Piotr Nocoń 80'

W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły sobie kilka klarownych sytuacji, ale dobrymi interwencjami popisywali się bramkarze. Najciekawiej było po dośrodkowaniach w pole karne i właśnie w taki sposób padł jedyny gol. W 80. minucie najlepiej w polu karnym zachował się Piotr Nocoń, który uderzył głową. Rafał Leszczyński był bliski obrony, jednak piłka ostatecznie wpadła do bramki i to Skra mogła cieszyć się z drugiej wygranej w tym sezonie Fortuna 1 Ligi.

Widzew Łódź - GKS Katowice 3:1 (1:0)
Bramki: Bartosz Guzdek 45', Juliusz Letniowski 57', Mateusz Michalski 67' - Oskar Repka 90'

Bardzo dobre widowisko stworzyli w piątkowy wieczór przede wszystkim gospodarze. Widzew Łódź jeszcze przed końcem pierwszej połowy zdobył gola otwierającego wynik, a dokładniej zrobił to Bartosz Guzdek. Wcześniej na listę strzelców mógł wpisać się m.in. Kamil Juraszek z GKS Katowice, jednak minimalnie spudłował. W 57. minucie Juliusz Letniowski strzałem z dystansu podwyższył prowadzenie, a 240 sekund mogło być już 3:0, jednak ostatecznie Karol Danielak był na pozycji spalonej. Napór Widzewa przyniósł jednak skutek, bo Mateusz Michalski pewnym strzałem ustalił wynik meczu. Katowiczanie byli w stanie zdobyć tylko gola honorowego, a jego autorem był Oskar Repka.