Piątek w F1L: ŁKS powiększa przewagę

2019-04-19
ŁKS Łódź wygrał bardzo ważne spotkanie z Sandecją Nowy Sącz. Łodzianie tym samym powiększyli przewagę nad drużyną Tomasza Kafarskiego do 10 punktów. Wydaje się na ten moment, że tylko PGE Stal Mielec może mieć jakiekolwiek szanse na dogonienie wicelidera Fortuna 1 Ligi.

ŁKS Łódź - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)
Bramki: Łukasz Sekulski 42' (k), Dani Ramirez 61'

To było spotkanie na szczycie Fortuna 1 Ligi. Pierwsi groźną sytuację stworzyli sobie goście, ale Damian Chmiel trafił w poprzeczkę bramki ŁKS-u. Wynik spotkania otworzył jednak zawodnik ŁKS-u - Łukasz Sekulski, który wykorzystał rzut karny podyktowany tuż przed przerwą. Gospodarze w 61. minucie wykorzystali z kolei błąd bramkarza Sandecji i na tablicy wyników widniał rezultat 2:0.

Do końcowego gwizdka już się nic nie zmieniło i to ŁKS mógł się cieszyć z kolejnych trzech punktów. Przewaga łodzian nad Sandecją wynosi już 10 punktów. Teraz ŁKS będzie czekać na wynik sobotniego meczu PGE Stal Mielec - Chojniczanka Chojnice. Awans ŁKS-u jest już coraz bliżej.