Piątek w F1L: Lider umocnił się na prowadzeniu

2021-11-19
Miedź Legnica wygrała 2:0 z Odrą Opole, a Puszcza Niepołomice bezbramkowo zremisowała z GKS Jastrzębie.

Puszcza Niepołomice - GKS Jastrzębie 0:0

W pierwszej połowie mecz był toczony w wolnym tempie. Gospodarze oddali dwa celne strzały, ale Mariusz Pawełek poradził sobie bez problemu. Po przerwie podopieczni Tomasza Tułacza dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak nie wynikało z tego zbyt wiele. W 78. minucie główkował Cikos, ale Pawełek kolejny raz był czujny. W samej końcówce, najpierw uderzył Ali z rzutu wolnego, lecz jego strzał został zablokowany, podobnie jak uderzenie Daniela Rumina. Ostatecznie żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i w meczu ważnym w kontekście utrzymania padł bezbramkowy remis.

Miedź Legnica - Odra Opole 2:0 (0:0)
Bramki: Maciej Śliwa 69', Patryk Makuch 90' (k)

Od początku spotkania Miedź starała się narzucić swój styl gry, jednak brakowało jej skuteczności. W 17. minucie Lehaire trafił w słupek, a kilkanaście minut później gospodarze znów stworzyli kilka groźnych sytuacji, jednak nie znaleźli drogi do bramki rywala. Pierwsze minuty drugiej połowy należały do gości. Najpierw Maciej Wróbel trafił w spojenie, a później Mateusz Marzec w słupek. W 69. minucie składną akcję sfinalizował Maciej Śliwa i podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego prowadzili. Do końca meczu Miedź Legnica nie oddała wygranej, a co więcej podwyższyła prowadzenie za sprawą Patryka Makucha, który wykorzystał rzut karny. Tym samym Miedź Legnica po raz drugi w tym sezonie okazała się lepsza od Odry Opole.