Piątek w F1L: Koncert Bartosza Nowaka

2019-11-22
Podbeskidzie Bielsko-Biała i PGE Stal Mielec wygrały swoje spotkania i znajdują się na szczycie Fortuna 1 Ligi. Dość niespodziewane zwycięstwa zanotowały Sandecja Nowy Sącz i Odra Opole.

Wigry Suwałki - PGE Stal Mielec 0:3 (0:1)
Bramki: Bartosz Nowak 1’, 74’ (k), 90’

To był mecz Bartosza Nowaka! Pomocnik Stali Mielec otworzył wynik już w pierwszych sekundach, co znacznie ułatwiło grę gościom. Podwyższenie przyszło w 74. minucie, kiedy Nowak wykorzystał rzut karny. Swój bardzo dobry występ 26-latek zwieńczył bramką w doliczonym czasie gry i ustalił wynik na 3:0.

Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz 1:3 (1:3)
Bramki: Valerijs Sabala 90’ - Maciej Korzym 46’, Radosław Kanach 51’, Michał Walski 66’

Nie tak wyobrażali sobie ostatni mecz w 2019 roku na własnym stadionie kibice Miedzi Legnica. Do przerwy był bezbramkowy remis. Druga połowa świetnie zaczęła się dla gości. W 51. minucie było już 2:0 dla Sandecji. W 66. minucie Michał Walski zdobył trzecią bramkę i było już wiadomo, że Miedź jest w bardzo trudnym położeniu. Honorowego gola dla Miedzi strzelił Valerijs Sabala.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chojniczanka Chojnice 2:1 (0:0)
Bramki:
Filip Modelski 57’, Karol Danielak 69’ - Mateusz Kuzimski 82’ (k)

Dobrą formę na własnym stadionie potwierdziło znów Podbeskidzie Bielsko-Białe, które tym razem wygrało z Chojniczanką Chojnice. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W 52. minucie wynik otworzył Filip Modelski. Kilkanaście minut później było już 2:0 dla gospodarzy, bo kolejne trafienie zanotował Karol Danielak. Chojniczankę stać było tylko na jedno trafienie autorstwa Mateusz Kuzimski.

Puszcza Niepołomice - Odra Opole 1:2 (1:1)
Bramki:  Jose Embalo 25’ - Krzysztof Janus 27’, Sebastian Bonecki 60’

Drugą wygraną na wyjeździe zanotowali gracze Odry Opole. Tym razem wywieźli oni punkty z Niepołomic i wyprzedzili w ligowej tabeli Chojniczankę Chojnice. Puszcza jako pierwsza wyszła na prowadzenie, ale Odra szybko wyrównała, a w drugiej połowie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.