Piątek w F1L: Grad goli w Legnicy

2021-10-01
Miedź Legnica wygrała po emocjonującym meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Zagłębie Sosnowiec wywozi komplet punktów po spotkaniu w Łodzi z tamtejszym ŁKS.

Miedź Legnica - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2 (1:0)
Bramki: Bruno Garcia 28', Maxime Dominguez 43', 82', Chuca 85' - Kacper Gach 7', Julio Rodríguez 90'

 

Podbeskidzie kapitalnie zaczęło spotkanie w Legnicy. W 7. minucie Kacper Gach strzałem z dystansu otworzył wynik. Później jednak to gospodarze doszli do głosu. W 28. minucie Bruno Garcia po kiksie swojego kolegi w polu karnym Podbeskidzia, skierował futbolówkę do bramki. Jeszcze przed przerwą na prowadzenie wyszła Miedź, bo Maxime Dominguez wykorzystał niepewną interwencją Martina Polacka i popisałem się strzałem pod poprzeczkę. Po przerwie to goście częściej byli przy piłce i wydawało się, że są bliscy wyrównania, jednak w 82. minucie drugiego gola zdobył Dominguez, a w 85. minucie trzy punkty zapewnił Chuca. W samej końcówce Podbeskidzie zdobyło drugiego gola, jednak od razu po tym trafieniu sędzia od razu zakończył spotkanie. 

 

ŁKS Łódź - Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0)
Bramka: Szymon Sobczak 79' (k)

 

W pierwszej połowie kibice oglądali naprawdę dobre widowisko. Obie drużyny starały się grać ofensywnie, a dużo pracy mieli bramkarze. W 27. minucie Patryk Bryła zdecydował się na uderzenie, a piłka trafiła w poprzeczkę. Przed przerwą po uderzeniu Wojciecha Szumilasa dobrze interweniował Marek Kozioł, który wcześniej popełnił błąd przy wyprowadzaniu piłki, jednak ostatecznie futbolówka nie trafiła do bramki. W 57. minucie przewrotką uderzał Radaszkiewicz, jednak nieskutecznie. Pod koniec meczu indywidualną akcją w polu karnym popisał się Szymon Sobczak, którego faulował Jakub Tosik. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany, który uderzył w taki sposób, że piłka odbiła się od poprzeczki, odbiła od murawy i wyszła do gry. Ostatecznie przy próbie wybicia piłki ŁKS wpakował futbolówkę do własnej bramki, jednak powtórki pokazały, że piłka przekroczyła linie pełnym obwodem już przy strzale Sobczaka. Zobacz również1 liga na Facebooku