Piątek w F1L: Cztery gole w osiem minut w Legnicy

2020-12-04
W pierwszym meczu 16. kolejki Miedź Legnica zremisowała ze Stomilem Olsztyn 2:2. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Kolejnego gola w bieżących rozgrywkach strzelił Kamil Zapolnik.

Miedź Legnica - Stomil Olsztyn 2:2 (2:2)

Bramki: Szymon Matuszek 40', Kamil Zapolnik 45+1' (k) - Wojciech Łuczak 38', Wiktor Biedrzycki 43'

Mecze z udziałem Miedzi w ostatnim czasie są gwarancją wielu bramek. Wystarczy wspomnieć 4:2 z Odrą Opole, czy 4:3 z Łódzkim Klubem Sportowym. Nie inaczej było w piątkowy wieczór. Znów w roli głównej w legnickim zespole wystąpili Szymon Matuszek (czwarty gol w ostatnich pięciu meczach) oraz Kamil Zapolnik (jedenaste trafienie w sezonie). Ten pierwszy zdobył bramkę po asyście... przewrotką - w ten sposób zagrywał Adrian Purzycki. Pierwsza połowa dostarczyła wielu emocji, choć początek tego nie zapowiadał. Jak już piłkarze obu drużyn się rozkręcili, to w ciągu ośmiu minut strzelili cztery gole! Stomil mógł wygrać to spotkanie - w 83. minucie rezerwowy Ingo van Weert dośrodkował z prawego skrzydła, piłka otarła się o poprzeczkę, próbował jeszcze uderzać Jonatan Straus, lecz strzelił niecelnie.

Autor: 1liga.org