Piątek w F1L: Bruk-Bet z pierwszą porażką

2019-08-16
Bruk-Bet Termalika w Chojnicach straciła pierwszą w tym sezonie bramkę i od razu... przegrała spotkanie. Wciąż bez zwycięstw pozostają drużyny Odry Opole i Chrobrego Głogów. Po dwóch kolejkach w końcu wygrała PGE Stal Mielec.

Odra Opole - Stomil Olsztyn 0:1 (0:1)
Bramka: Grzegorz Lech 45'

Odra Opole wciąż pozostaje bez wygranej w sezonie 2019/2020. Mariusz Rumak dokonał wielu zmian w wyjściowym składzie w porównaniu ze starciem z GKS-em Tychy, jednak efektu w postaci punktów nie udało się uzyskać. Stomil z kolei wygrał drugie spotkanie z rzędu i po początkowych porażkach może z optymizmem spoglądać w przyszłość.

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Chrobry Głogów - Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)
Bramka: Jakub Bąk 88'

Z kryzysu wyjść nie może także Chrobry Głogów, który przegrał z Puszczą Niepołomice. Wydawało się, że w Głogowie mecz zakończy się bezbramkowym remisem, jednak goście oddali w samej końcówce jeden strzał... i zdobyli bramkę. Autorem tego trafienia został Jakub Bąk.

Sandecja Nowy Sącz - GKS Tychy 1:0 (0:0)
Bramka: Mateusz Klichowicz 85'

W Nowym Sączu spotkanie również rozstrzygnęło się w końcówce. Zwycięską bramkę zdobył w 85. minucie Mateusz Klichowicz. W drugiej połowie to tyszanie mieli doskonałą okazję, ale w zamieszaniu w polu karnym dobrze spisał się golkiper Sandecji, któremu pomógł także słupek. Dużo okazji bramkowych było także w pierwszej połowie, ale wówczas dobre interwencje notowali bramkarze.

PGE Stal Mielec - Olimpia Grudziądz 2:0 (2:0)
Bramki: Grzegorz Tomasiewicz 37', Adrian Paluchowski 45'

Stal Mielec przełamała swoją niemoc, która trwała od dwóch spotkań. Tym razem jednak zawodnicy Artura Skowronka odnieśli zwycięstwo. Do Mielca przyjechała Olimpia, która w poprzedniej kolejce przegrała z Chojniczanką Chojnice. Pierwsi zagrożenie stworzyli goście, jednak nie znaleźli drogi do bramki. Do przerwy było już 2:0, bo Stal popisała się bardzo dobrą skutecznością. Gospodarzom udało się także zatrzymać duet Omran Haydary - Tiago Alves.

Chojniczanka Chojnice - Bruk-Bet Termalica 1:0 (1:0)
Bramka: Michal Obrocnik 3'

W Chojnicach można mówić o pewnej niespodziance. Lider z Niecieczy przegrywał już od 3. minuty. Czasu na odrobienie strat było zatem sporo, jednak ta sztuka nie udała się podopiecznym Piotra Mandrysza. Dodatkowo od 61. minuty Bruk-Bet grał o jednego zawodnika więcej, bo drugą żółtą kartkę obejrzał Michal Obrocnik. Bruk-Bet pierwszy raz w tym sezonie stracił bramkę i... od razu przegrał spotkanie. Chojniczanka po efektownej wygranej 5:3 z Olimpią Grudziądz i pokonaniu Bruk-Bet Termaliki udowadnia, że w tym sezonie może powalczyć o miejsca gwarantujące conajmniej grę w barażu o awans.