2022-05-13
Puszcza Niepołomice prawie pewna utrzymania na zapleczu Ekstraklasy, natomiast Arka Gdynia gubi punkty, które mogą zabraknąć do bezpośredniego awansu.

Skra Częstochowa - Puszcza Niepołomice 1:2 (0:1)

Bramki: Adam Mesjasz 83' - Szymon Kobusiński 33', Piotr Mroziński 87'

Po kilkudziesięciu minutach optycznej przewagi w grze w 33. minucie po podaniu Wojciecha Hajdy gola dla Puszczy zdobył Szymon Kobusiński. Niespodziewanie w 83. minucie po rzucie wolnym tuż sprzed pola karnego po faulu Jakuba Bartosza gola zdobył Adam Mesjasz doprowadzając do remisu. Od 86. minuty gospodarze grali w osłabieniu po drugiej żółtej kartce Piotra Pyrdoła. W 87. minucie po dośrodkowaniu Jakuba Serafina i asyście Wojciecha Hajdy na prowadzenie niepołomiczan wyprowadził Piotr Mroziński i ostatecznie zapewnił trzy punkty gościom.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Arka Gdynia 1:1 (0:1)

Bramki: Goku 66' - Mateusz Żebrowski 23'

Zarówno jedna, jak i druga drużyna od początku spotkania dążyła do zdobycia gola, ale to Mateusz Żebrowski po dośrodkowaniu Alemana pierwszy umieścił piłkę w siatce. Jeszcze pod koniec pierwszej połowy w dobrej sytuacji był Kamil Biliński, jednak nieustępliwość obrońców Arki nie pozwoliła na oddanie celnego strzału. W 66. minucie po dobrej akcji Podbeskidzia gola na 1:1 strzelił Goku, Krzepisz tym razem nie dał rady tego strzału obronić. Karol Czubak mógł zdobyć zwycięskiego gola, jednak w sytuacji sam na sam górą był Igonen, bramkarz Podbeskidzia. Końcówka spotkania przyniosła dużo okazji z obydwu stron, ale żadna z nich nie przyniosła gola na wagę zwycięstwa.