Papszun gościem Magazynu Fortuna 1 Ligi!

2018-08-13
Raków Częstochowa udanie rozpoczął sezon 2018/2019 Fortuna 1 Ligi! Rewelacja rundy jesiennej poprzednich rozgrywek, po czterech początkowych kolejkach piastuje funkcję lidera. O kulisy przygotowań zespołu do obecnego sezonu zapytamy trenera Marka Papszuna, który będzie gościem Magazynu Fortuna 1 Ligi. Transmisja w Polsacie Sport Extra.

Po czterech kolejkach aktualnego sezonu Fortuna 1 Ligi można wysnuć wniosek, że Raków obrał dobry kurs, by powtórzyć wyczyn sprzed roku, gdy jako beniaminek rewelacyjnie spisywał się w rundzie jesiennej. W drugiej części rozgrywek 2017/2018 podopieczni Papszuna spuścili już nieco z tonu, jednak mimo wszystko zajęli wysokie 7. miejsce, wypracowując przy tym okazały dorobek 51 punktów.

 

W obecnym sezonie częstochowianie pokonali Puszczę Niepołomice (3:0) a także Odrę Opole, która w zeszłym roku, także w roli beniaminka, świetnie radziła sobie jesienią na zapleczu LOTTO Ekstraklasy. Do tego ekipa Papszuna ma również na swoim koncie remis z Garbarnią Kraków (2:0) oraz porażkę z Chojniczanką Chojnice (1:2).

 

Wyniki uzyskane w czterech pierwszych meczach poskutkowały tym, że częstochowianie plasują się na fotelu lidera, jednak posiadają tyle samo "oczek", co cztery inne drużyny (ŁKS Łódź, Warta Poznań, Odra Opole oraz Bytovia Bytów, która miała nawet nie wziąć udziału w rozgrywkach).

 

O szczegóły przygotowań do sezonu 2018/2019 zapytamy szkoleniowca zespołu z Częstochowy – Marka Papszuna.

 

Spore problemy widać z kolei u przechodzącej gruntowną przebudowę GieKSy. Ekipa Jacka Paszulewicza plasuje się obecnie na 3. miejscu od końca tabeli, ustępując niechlubnych miejsc dwóm tegorocznym beniaminkom – GKS 1962 Jastrzębie i Garbarni Kraków.

 

Prowadzący: Marcin Feddek.

 

Gość: Marek Papszun - trener Rakowa Częstochowa.

 

Eksperci: Tomasz Łapiński, Janusz Kudyba.

 

Transmisja Magazynu Fortuna 1 Ligi od godziny 20.30 w Polsacie Sport Extra.

Autor: Polsat Sport, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku