Oświadczenie Klubu Sportowego Drutex-Bytovia

2018-05-24
Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego Drutex-Bytovia oświadcza, że dołoży wszelkich starań, aby po wycofaniu się głównego sponsora firmy Drutex, Nice 1 Liga pozostała w Bytowie. Zarząd oraz pracownicy klubu będą pracować nad pozyskaniem nowych sponsorów, dzięki którym byłoby możliwe pozostanie na zapleczu Lotto Ekstraklasy.

Należy jednak zwrócić uwagę, że klub znalazł się w niezwykle trudnym położeniu w momencie, w którym przyznawane są przez Polski Związek Piłki Nożnej licencje na grę w Nice 1 Lidze. Zarząd w najbliższych dniach musi przedstawić Komisji Licencyjnej dokumenty, które świadczyć będą o zabezpieczeniu finansowym klubu. Czasu na reakcję jest niewiele, mając na uwadze fakt, że firma Drutex wcześniej nie sygnalizowała takiego ruchu.

 

Zarząd dziękuje firmie Drutex i prezesowi Leszkowi Gierszewskiemu za 15 lat wspierania naszego klubu sportowego, który w tym czasie awansował z V do I ligi.

 

Wyłącznie dzięki współpracy z firmą Drutex bytowski stadion zmienił się nie do poznania. To dzięki presji działaczy oraz z powodów wymogów licencyjnych władze miasta zobowiązane były do utrzymania infrastruktury sportowej odpowiadającej osiąganym wynikom sportowym. Tych obiektów, a przede wszystkim emocji i wrażeń już nikt i nic nie zabierze mieszkańcom Bytowa. Nic nie zmieni faktu ogromnej promocji Bytowa w kraju i za granicą, która chyba nie do końca jest rozumiana i doceniana.

 

Nie można także zapominać o sukcesach osiąganych w Pucharze Polski, gdzie dwukrotnie nasz klub awansował do ćwierćfinału i grał z takimi drużynami jak Wisła Kraków, Lechia Gdańsk, czy Legia Warszawa. Jednocześnie zarząd wyraża nadzieję, że po najbliższych rozmowach z prezesem Leszkiem Gierszewskim uda wypracować się nowy model współpracy, który zadowoli obie strony.

 

Niestety, z przykrością stwierdzamy, że podczas środowych rozmów z burmistrzem Ryszardem Sylką nie uzyskaliśmy jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jakie są oczekiwania władz miasta co do przyszłości piłki nożnej w Bytowie, zwłaszcza w wydaniu seniorskim.

 

Dlatego postanowiliśmy, że zaprosimy przedsiębiorców z naszego terenu, aby wspólnie porozmawiać o zaistniałej sytuacji. Zwłaszcza, że wielu z nich aktywnie wspierało cały czas nasz klub, również finansowo. Planujemy zorganizować to spotkanie w poniedziałek 28 maja o godzinie 17.00 w restauracji Kaszubianka. Wszystkich zainteresowanych już dzisiaj zapraszamy. Wspólnie zróbmy wszystko, aby kontynuować historię piłki nożnej w Bytowie na najwyższym poziomie.

 

W związku z wypowiedzeniem umowy sponsoringowej przez firmę Drutex, zarząd klubu podjął decyzję, żeby przedstawić Walnemu Zebraniu Członków w dniu 29.05.2018 r. projekt uchwały zmieniającej nazwę Stowarzyszenia od dnia 1 lipca 2018 na Miejski Klub Sportowy Bytovia Bytów.

 

W tym trudnym momencie dla klubu prosimy wszystkich sympatyków, kibiców i całą lokalną społeczność o wsparcie. Walczmy do końca!

 

Autor: Drutex-Bytovia, Fot. Drutex-Bytovia

Zobacz również1 liga na Facebooku