Ośrodek "Kibice Razem" w Opolu

2019-05-28
Stowarzyszenie kibiców Odry Opole w ramach akcji Polskiego Związku Piłki Nożnej otworzyło w poniedziałek w Opolu przy ulicy Plebiscytowej 18 ośrodek „Kibice Razem”.

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski, wiceprezydent Przemysław Zych, przewodniczący rady miasta Łukasz Sowada, przedstawiciel PZPN Dariusz Łapiński oraz wiceprezes Odry Opole Ireneusz Gitlar stawili się w poniedziałek na uroczystym otwarciu ośrodka „Kibice Razem” w Opolu przy ul. Plebiscytowej, którego gospodarzem będzie „Jedna Odra”.

 

– Będziemy zapraszali opolan, niezależnie od wieku i liczymy, że stanie się on miejscem interesujących spotkań nie tylko dla kibiców piłkarskich. W sposób szczególny chcemy prowadzić zajęcia dla dzieci, gdyż jesteśmy przekonani, że zakorzenienie w nich zasad fair-play oraz wskazanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, jest niezwykle istotne i warto poświęcić na ten cel naszą energię – mówi Albert Ogiolda z „Jednej Odry”, cytowany na łamach NTO.

 

Ośrodki "Kibice Razem" są także obecne w innych pierwszoligowych miastach takich jak Nowy Sącz, Mielec, Tychy, Legnica, czy Bełchatów. To już 17 ośrodek, który funkcjonuje w naszym kraju. - To bardzo ważne, żeby scalać środowisko kibiców. Doświadczenie pokazuje, że jak kibicom da się wędkę w postaci dachu nad głową, dwóch osób, które pewne inicjatywy koordynują, to oni są wstanie wykorzystać swój potencjał społeczny dla dobra mieszkańców miasta, a nie tylko dla dobra własnego – przyznaje na antenie Radia Opole Dariusz Łapiński, krajowy koordynator współpracy z kibicami w PZPN.

Autor: 1liga.org, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku