Omran Haydary piłkarzem września w F1L

2022-09-29
Głosami kibiców i panelu ekspertów to Omran Haydary został wybrany piłkarzem września. Laureat nagrody wskaże cel charytatywny, na który sponsor tytularny rozgrywek firma Fortuna przekaże 10 000 zł.

We wrześniu Arka Gdynia wygrała dwa z trzech spotkań w Fortuna 1 Lidze. Efektownie pokonała 5:0 GKS Tychy, na wyjeździe wydarła zwycięstwo z zawsze groźną Skrą Częstochowa. Duży udział w tych wynikach miał właśnie Omran Haydary, który najpierw ustrzelił dublet w starciu z tyszanami i dołożył do tego asystę, a w starciu ze Skrą strzelił zwycięskiego gola. 24-letni napastnik strzelił także gola przeciwko Chrobremu Głogów, jednak ostatecznie gdynianie przegrali 3:4.

 

W głosowaniu udział wziął panel ekspertów, w skład którego wchodzą przedstawiciele wszystkich 18 klubów Fortuna 1 Ligi, partnera telewizyjnego rozgrywek Telewizji Polsat, sponsora tytularnego firmy Fortuna oraz Pierwszej Ligi Piłkarskiej. Istotny był również głos kibiców, bowiem zwycięzca głosowania internautów otrzymał 4 punkty, zaś wskazanie każdej z organizacji w panelu ekspertów warte było 1 punkt. 


Omran Haydary zdobył 13 punktów (9 pkt od panelu ekspertów i 4 za zwycięstwo w głosowaniu kibiców). Na drugim miejscu uplasował się Damian Michalik (5 głosów), a na trzecim Emilie Thiakane (3 głosy). Tomasz Mikołajczak i Tomasz Swędrowski otrzymali po dwa głosy. 

 

PIŁKARZ MIESIĄCA 2022/2023:

 

Lipiec 2022 - Michał Żyro (Wisła Kraków)

Sierpień 2022 - Pirulo (ŁKS Łódź)

Wrzesień 2022 - Omran Haydary (Arka Gdynia)Autor: 1liga.org

Zobacz również1 liga na Facebooku