Od rebusu po video. Jak prezentujemy transfery w Fortuna 1 Lidze?

2019-01-31
Niestandardowe ogłaszanie transferów przez kluby powoli staje się normą. W pomysłach na najciekawsze zaprezentowanie zawodnika prześcigają się zagraniczne kluby. Sprawdziliśmy, jak na tym polu wypadają kluby z Fortuna 1 Ligi.

Sposób ogłaszania transferów przez takie kluby jak Besiktas Stambuł, AS Romę, czy Olimpique Marsylię zna każdy kibic piłkarski. Samo pokazanie zdjęcia piłkarza z klubową koszulką w dobie rozwoju social mediów staje się tylko dodatkiem do informacji prasowej. Coraz ciekawiej prezentacja nowych zawodników odbywa się również w klubach Fortuna 1 Ligi. Zimowe okienko transferowe przyniosło kilka ciekawych przykładów.

 

W Opolu zaczęło się od puzzli. W ten sposób Odra zakomunikowała, że jej piłkarzem zostanie Dawid Błanik.

 

 

Następnie przyszedł czas na rebus. Kibice Odry z serca, globusa i konia trojańskiego musieli wydedukować, kto zasili ekipę z Oleskiej.

 

 

– W komunikacji i marketingu Odry Opole stawiam na świeżość i innowacyjność. Zależy mi na tym, abyśmy – zamiast powielać stare wzorce – tworzyli nową jakość. Szukałem formuły, która z jednej strony nie była jeszcze wykorzystywana, a z drugiej – odpowiedniej do skali naszych działań, bo nie jesteśmy Juventusem czy klubem Premier League, żeby pozwolić sobie choćby na produkcję filmową z użyciem najnowocześniejszego sprzętu. Krótkie animacje wydały się idealnym, "łatwym" do realizacji formatem. Kluczem – jak to często bywa - jest bowiem pomysł, a nie nieograniczony budżet czy skomplikowane realizacje – tłumaczy Damian Juszczyk, dyrektor ds. marketingu Odry Opole.

 

Nie było to jednak ostatnie słowo Odry Opole. Transfer Artura Krysiaka przedstawiono przez pryzmat jego piłkarskich podróży po krajach w których grał. – Co przynosi sporą satysfakcję to fakt, że takiego formatu nie tylko w ramach komunikacji transferów w Polsce, ale i na świecie jeszcze nie widziałem – dodaje.

 

 

Król strzelców i najlepszy piłkarz Chrobrego Głogów minionego sezonu zasłużył na wyjątkowe powitanie. Biuro prasowe głogowskiego klubu przygotowało specjalny film „Witaj w domu”.

 

 

Od kulis transfer Michała Jakóbowskiego postanowiła pokazać Warta Poznań, która opublikowała zdjęcia z badań 26-letniego skrzydłowego.

 

 

GKS Katowice za pomocą mediów społecznościowych poinformował o pozyskaniu nowych zawodników. Na krótkim wideo widać zawodnika na tle herbu GieKSy, który następnie podpisuje się na kamerze. Sposób łudząco podobny do tych z kortów tenisowych, kiedy to zwycięzca meczu składa podpis na jednej z kamer.

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Arkadiusz Jędrych zagra dla GieKSy! #GKS #Katowice #GKSKatowice #GieKSa #całaGIEKSArazem #piłka #football #piłkanożna #Fortuna1liga #football

Post udostępniony przez GKS Katowice (@gkskatowice_eu)

 

Ciekawy pomysł zaprezentowania nowego piłkarza GieKSa pokazała we wcześniejszym okienku transferowym. Bartłomieja Poczobuta przywitali inni zawodnicy GieKSy z różnych sekcji klubowych. 

 

 

Można również zaprezentować zawodnika poza budynkiem klubowym. Na taki krok zdecydował się Stomil Olsztyn. Kensuke Enjo został zaprezentowany dziennikarzom w salonie samochodowym.

 

 

19:21 to godzina doskonale znana kibicom nie tylko Rakowa Częstochowa. O tej godzinie zespół z Częstochowy ogłasza swoje transfery. Godzina nie jest przypadkowa i nawiązuje do daty powstania Rakowa – 1921 roku. Podobny zabieg stosuje Bytovia Bytów, która używa godziny 19:46. 

 

Okienko w Polsce potrwa do 28 lutego. Czy któryś z klubów Fortuna 1 Ligi zaskoczy nas prezentacją swoich transferów?

 

Autor: 1liga.org, Fot. Chrobry Głogów / Stomil Olsztyn

Zobacz również1 liga na Facebooku