Od ŁKS-u do Górnika - wszystkie barwy ligi

2021-12-22
Przed nami druga część podsumowania działań klubów w obszarze CSR-u i marketingu!

ŁKS Łódź postarał się o to, by rozbudowywany stadion miał patrona, wyjątkowego patrona – Władysława Króla. Odra Opole przygotowała we współpracy ze swoim sponsorem świąteczną Szlachetną Paczkę. Dla swoich kibiców zapowiedziała też kolejną gratkę – pewne świąteczne nagranie. 

 

Apklan Resovia w wyjątkowy sposób poźegnała zawodnika Konrada Domonia, który spędził w Resovii 18 lat – to swoisty fenomen na centralnym poziomie rozgrywkowym. Przygotowana została zmiana na początku spotkania i szpaler utworzony przez Resovię oraz Skrę, co z pewnością było wzruszającym momentem. Skra Częstochowa, czyli beniaminek będący rewelacją rozgrywek, promował akcję pomocową dla małej Agatki. 

 

Na stadionie Puszczy Niepołomice pojawiła się wyjątkowa piłka – futbolówka, która pomaga. Chodzi o pojemnik na plastikowe nakrętki w kształcie nawiązującym do miejsca, w jakim się znajduje. Dochód z ich recyklingu pomaga podopiecznym fundacji. Społeczność Zagłębia Sosnowiec po raz kolejny zorganizowała akcję "Noworoczna paka dla psiaka" wspierając schroniska Zagłębia Dąbrowskiego! Sam klub wraz członkami Stowarzyszenia Kibiców Niepełnosprawnych SKN ZS 1906 zaangażowali się w pomoc Domowi Pomocy Społecznej nr 1 w Sosnowcu. 

 

Stomil Olsztyn rokrocznie przypomina o różowej kartce dla życia – której celem jest ratowanie życia kobiet poprzez wczesne wykrywanie raka piersi. GKS Jastrzębie uświadamiało, z jakimi trudnościami mierzą się osoby ze spectrum autyzmu, a także nie zapominają o zbiórce dla dzieci z domów dziecka.

 

W grudniu katowicki GieKSik odwiedził przedszkola. Co warto podkreślić, katowiczanie także bardzo mocno włączyli się w akcję przypominającą 40. rocznicę pacyfikacji kopalni „Wujek” m.in. poprzez unikatowe opaski, w których rozgrywali jedno ze spotkań ligowych oraz film. Beniaminek z Polkowic aktywizował piłkarskie środowisko do pomocy Kubie Kopanieckiemu. Zawodnik Górnika rozgrywał najważniejszy mecz – o zdrowie i życie, dlatego konieczna była zbiórka środków na kosztowną zagraniczną operację. Po powrocie młodego zawodnika został serdecznie przywitany, jak w domu, jak wśród swoich!

 

To jest właśnie nasza liga, nasza piłkarska rodzina.

To jest #PierwszaLigaStylŻycia 

 Autor: 1liga.org, Fot. Odra Opole

Zobacz również1 liga na Facebooku