Od bramki numer 1 po bramkę numer 500 i 765 w Fortuna 1 Lidze

2019-06-06
W tym sezonie w Fortuna 1 Lidze piłkarze strzelili 765 bramek. Daje nam to średnio aż 2,5 gola na mecz. Postanowiliśmy się przyjrzeć strzelcom jubileuszowych bramek. Od 1 do tej ostatniej 765.

Strzelanie w sezonie 2018/2019 w Fortuna 1 Lidze rozpoczął Martin Dobrotka z FKS Stali Mielec, który w 13. minucie pokonał bramkarza Garbarni Kraków.

Gol numer 50 został ustrzelony już w 3. kolejce w meczu GKS Jastrzębie - Puszcza Niepołomice. Jego autorem był zawodnik gości - Krzysztof Drzazga.

">

100 trafienie w rozgrywkach w sezonie 2018/2019 padło w Bielsku-Białej. Szczęśliwym strzelcem okazał się Łukasz Sierpina.

">

W 8. kolejce pierwszoligowcy popisali się skutecznością. Kibice zobaczyli wtedy aż 30 goli, w tym wyjątkową - 150. Beniaminek z Jastrzębia podejmował Bruk-Bet Termalikę, a 150 gol padł z rzutu karnego. Pewnym egzekutorem okazał się Kamil Szymura.

">

200 gol zobaczyliśmy w 10. kolejce w Chojnicach. Chojniczanka podejmowała Stomil, a 200 gola i to na miarę zwycięstwa dla gospodarzy strzelił Emil Drozdowicz w 76. minucie.

">

250 bramka na pierwszoligowych boiskach była autorstwem Przemysława Płachety. Podbeskidzie rozgromiło wówczas na wyjeździe Wigry Suwałki aż 5:0. Co ciekawe było to też najwyższe zwycięstwo gości w tym sezonie.

">

Młody pomocnik Podbeskidzia okazał się też autorem gola numer 300. Płacheta pokonał bramkarza Chojnic w 14. minucie spotkania.

">

17. kolejka przyniosła w sumie 27 goli, w tym bramkę numer 350. PGE FKS Stal Mielec pewnie ograła Stomil Olsztyn 4:0, a Andreja Prokić w drugiej połowie zdobył 350 gola w sezonie 2018/2019.

">

Gol numer 400 przypadł weteranowi Stomilu Olsztyn - Grzegorzowi Lechowi.

">

450 gol to wyjazdowe trafienie Mateusza Kuzimskiego z Bytovii Bytów.

">

Bramka numer 456 padła w Chojnicach. Jej autorem został napastnik GKS-u Jastrzębie - Kamil Adamek. Było to również ostatnie trafienie na pierwszoligowych boiskach w 2018 roku.

">

Gol numer 500 był autorstwa pomocnika Stomilu Olsztyn - Grzegorza Lecha w meczu z Wigrami Suwałki w 24. kolejce.

">

550 trafienie na pierszoligowych boiskach należy do Adriana Rakowskiego z Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Na gola numer 600 czekaliśmy do 28. kolejki. Była to bramka Miłosza Sczepańskiego z Rakowa Częstochowa strzelona w 90. minucie meczu.

W 30. kolejce w Bytowie gola numer 650 strzelił zawodnik "Czarnych Wilków" Łukasz Moneta w derbowym pojedynku z Chojniczanką Chojnice.

">

Dwie kolejki później oglądaliśmy gola numer 700. Padł on w Niepołomicach, a jego strzelcem był gracz "Dumy Warmii" Łukasz Jegliński.

">

750 bramka została strzelona w ostatniej kolejce seoznu. Co ciekawe w 34. kolejce piłkarze strzelili aż 37 bramek. Była to najskuteczniejsza kolejka w wykonaniu pierwszoligowców w całym sezonie. Autorem trafienia numer 750 był Łukasz Janoszka z PGE FKS Stali Mielec.

">

Ostatnie trafienie, czyli gol numer 765 na pierwszoligowych boiskach należy do bramkarza Bytovii Bytów - Andrzeja Witana.