#NiezapomnianePierwszoligowe, czyli dzień wspomnień

2020-05-16
15 maja 2020 roku to święto… niezapominajki. Nieoczywista okazja, by co prawda nie zajmować się wiosennymi niebieskimi kwiatami, ale chwilami, które warto ocalić od zapomnienia.18 klubów oraz Fortuna 1 Liga przypominają w tym dniu ważne momenty z życia klubu – osoby, daty, bramki i wszystko to, co powinno zostać zachowane w pamięci.

#NiezapomnianePierwszoligowe w Podbeskidziu to wspomnienie wielkiej fety. Warta Poznań w ramach akcji przypomniała moment, gdy klub awansował na najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce. Chodzi dokładnie o datę 2 czerwca 1993 roku, gdy po dramatycznym meczu (od 0:2 do 3:2) poznaniacy mogli się cieszyć się z promocji!  PGE FKS Stal Mielec przypomina mistrzowski sezon 1975/76.

Radomiak sięgnął do nowszej historii i zeszłorocznego awansu i wspaniałej fety w Radomiu. W Jastrzębiu również przypomniano jedno z najważniejszych wydarzeń w historii klubu w ostatnich latach – czyli awans do pierwszej ligi w 2018. Feta, radość, tysiące kibiców… to #NiezapomnianePierwszoligowe w Miedzi Legnica. Olimpia Grudziądz cofnęła nas o niespełna dwie dekady… do sezonu 2010/11. 

Tyszanie również zaprezentowali moment z lat 70., czyli wicemistrzowski sezon. Sosnowiczanie również uczcili dzień niezapomnianych sportowych przeżyć, prezentując rok 2018. W Stomilu Olsztyn przypomniano… mecz z Radomiakiem z 1994 roku. 

Chrobry przygotował w tym dniu sentymentalną pamiątkę! Jupitery, jedyne w swoim rodzaju stroje i wielka rocznica. To wszystko znajdziecie u Żubrów z Puszczy Niepołomice.  

GKS Bełchatów zaangażował kibiców pytając, który mecz GKS obejrzeli jako pierwszy. Odra Opole zwróciła uwagę na moment sprzed trzech, w którym każdy opolanin czuł dumę ze swojej drużyny!  W Chojnicach również upamiętniono ten dzień wspomnieniami z awansu do I ligi, a także… niesamowitą niespodziankę od Pani Kariny Suchackiej! Oryginalny plakat z meczu Chojniczanka - Gwiazdy Sportu rozegranego 26 czerwca w 1985 roku!

Taki był nasz Dzień Niezapominajki, czyli #NiezapomnianePierwszoligowe w Fortuna 1 Lidze. 

Autor: 1liga.org, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku