Niedziela w F1L: Zwycięstwo Skry i Sandecji.

2021-11-14
Skra Częstochowa pokonuje na wyjeździe GKS Jastrzębie, a Sandecja Nowy Sącz wygrywa z Arką Gdynia w Niepołomicach.

GKS Jastrzębie - Skra Częstochowa 0:1 (0:1)

Bramka: Adam Mesjasz 45'

Pierwsza połowa spotkania w dużej części nie mogła zachwycić kibiców żadnej z drużyn. Liczba sytuacji, które mogły dać prowadzenie była znikoma. Dopiero w 45. minucie z rzutu wolnego Adam Mesjasz zdobywa gola dla gości. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Wojtyra strzela gola, jednak ze spalonego i ten nie zostaje uznany. Pozostała część spotkania nie przyniosła zmiany i goście wywieźli z Jastrzębia trzy punkty.

Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia 3:1 (2:1)

Bramki: Damir Sovsic 3', Dawid Wolny 36', Sebastian Rudol 85' - Michał Bednarski 20'

Już w pierwszej minucie meczu podyktowany został rzut karny dla Sandecji i Damir Sovsic wykorzystuje szansę na strzelenie gola. W 20. minucie mamy wyrównanie po strzale Michała Bednarskiego po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Kapitalna interwencja Kajzera w 24. minucie uchroniła Arkę przed utratą gola. W 36. minucie Sandecja odzyskuje prowadzenie za sprawą gola zdobytego przez Dawida Wolnego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Gospodarze mieli jeszcze kilka sytuacji na podwyższenie wyniku, jednak albo zabrakło finalizacji, albo bramkarz Arki, Daniel Kajzer stał na posterunku. W 85. minucie po doskonałym trafieniu Sebastian Rudol daje prowadzenie 3:1 i tym samym przypieczętował zwycięstwo w tym spotkaniu. Pomimo, że Maciej Małkowski z Sandecji w ciągu dwóch minut otrzymał dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną, to Arka nie zdołała już odrobić strat.