Niedziela w F1L: Wygrane Bruk-Betu i Olimpii

2020-03-08
W niedzielę Bruk-Bet Termalika odniosła sensacyjne zwycięstwo nad PGE Stalą Mielec. Komplet punktów zdobyli także zawodnicy Olimpii Grudziądz, którzy pokonali na wyjeździe Wigry Suwałki.

PGE Stal Mielec - Bruk-Bet Termalica 0:3 (0:1)
Bramki: Piotr Wlazło 33' (k), Vladislavs Gutkovskis 57', 64'

Stal Mielec po wygranej 5:0 w Grudziądzu była wyraźnym faworytem w starciu z Bruk-Betem. Zawodnicy z Mielca jednak nie przypominali zespołu, który przed tygodniem był na ustach wszystkich pierwszoligowych kibiców. Bruk-Bet na prowadzenie wyszedł jeszcze w pierwszej połowie, kiedy to Piotr Wlazło wykorzystał rzut karny. W drugiej połowie na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Vladislav Gutkovskis, który wykorzystał szybkie kontry swojego zespołu. Bruk-Bet dzięki wygranej zbliżył się do strefy barażowej na dwa punkty, a Stal musi czekać na to co zrobi w poniedziałek Podbeskidzie w starciu z Wartą.

Wigry Suwałki - Olimpia Grudziądz 1:2 (1:1)
Bramki: Cezary Sauczek 25' - José Embaló 20', Sebastian Kamiński 81'

Obie drużyny wiosnę rozpoczęły od wysokiej porażki - Olimpia poległa w starciu ze Stalą, a Wigry w meczu z Podbeskidziem. Trzy punkty w niedzielę najbardziej potrzebne były Wigrom, aby zbliżyć się do bezpiecznego miejsca w ligowej tabeli. W 20. minucie spotkania w Suwałkach wynik otworzył jednak Jose Embalo, ale gospodarze szybko wyrównali za sprawą Cezarego Sauczka. W 80. minucie to Olimpia przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę za sprawą Sebastiana Kamińskiego i wywiozła z Suwałk komplet punktów.