Niedziela w F1L: Sandecja pokonuje lidera

2023-05-14
W trzecim dniu zmagań w 31. kolejce Fortuna 1 Lidze Sandecja sensacyjnie pokonała ŁKS Łódź. GKS Tychy zremisował 2:2 z Chrobrym Głogów, a w ostatnim niedzielnym spotkaniu Resovia zainkasowała 3 punkty po zwycięstwie 3:1 nad Chojniczanką Chojnice.

Sandecja Nowy Sącz - ŁKS Łódź 1:0 (1:0) 

 

 

Początek spotkania należał do piłkarzy ŁKS-u, lecz dobrze dysponowany był bramkarz gospodarzy. 12. minuta przyniosła samobójcze trafienie Bartosza Szeligi, od którego głowy odbiła się piłka uderzona przez Tomasza Boczka. 22. oraz 45. minuta to świetne interwencje Nomm'a i Bobka. Druga polowa to już liczne ataki łodzian. W 91. minucie mogli doprowadzić do wyrównania, lecz ponownie górą był golkiper Sandecji.   

 

SKRÓT MECZU OBEJRZYSZ TUTAJ

 

 

GKS Tychy - Chrobry Głogów 2:2 (1:2) 

Bramki: Krzysztof Wołkowicz (k) 15', Mateusz Czyżycki 83' - Patryk Mucha 23', Sebastian Steblecki 45' (k)

 

W 11. minucie meczu rzut karny na bramkę zamienił Krzysztof Wójtowicz. Parę minut później ponownie sprawdził czujność bramkarza gości, strzałem z okolic szesnastego metra. Na wyrównanie nie musieliśmy długo czekać. W 23. minucie meczu idealną wrzutkę wykończył strzałem głową Patryk Mucha. Prowadzenie piłkarzom Chrobrego dał tuż przed przerwą Sebastian Steblecki wykorzystując jedenastkę. Bramkę na 2:2 zdobył Mateusz Czyżycki. Piłka uderzona przez zawodnika GKS-u Tychy odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki. Podział punktów w Tychach. 

 

SKRÓT MECZU OBEJRZYSZ TUTAJ

 

Apklan Resovia Rzeszów - Chjojniczanka Chojnice 3:1 (3:0) 

Bramki: Rafał Mikulec 3', Marek Mróz 30', Kamil Antonik 39' - Szymon Skrzypczak 62' (k)

Wymarzone otwarcie meczu w wykonaniu piłkarzy Resovii. Już w 3. minucie bramkę na 1:0 zdobył Rafał Mikulec. Kolejne dwa trafienia zanotowali Marek Mróz oraz Kamil Antonik i to rzeszowianie prowadzili już 3:0. Jedyną bramkę dla Chojniczanki strzelił Szymon Skrzypczak, który wykorzystał rzut karny, ustalając wynik spotkania. 

SKRÓT MECZU OBEJRZYSZ TUTAJAutor: 1liga.org, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku