Niedziela w F1L: Remis w Tychach. Zwycięstwo Odry

2021-09-19
Widzew Łódź podzielił się punktami z GKS-em Tychy, a Puszcza Niepołomice z Chrobrym Głogów. Stomil Olsztyn zanotował kolejną porażkę.

GKS Tychy - Widzew Łódź 1:1 (0:0)

Bramki: Łukasz Grzeszczyk 90' - Karol Danielak 69'

 

To starcie zapowiadało się wyśmienicie! Dwa zespoły z aspiracjami, po skutecznych tygodniach, miały z pewnością apetyt na kolejne punkty. Do przerwy nie zobaczyliśmy żadnych bramek, ale w drugiej odsłonie Karol Danielak pokonał golkipera tyszan. VAR jeszcze dokładnie sprawdził sytuację pod kątem ewentualnego błędu, jednak nie dopatrzono się żadnego, co oznaczało, że na prowadzenie wyszli łodzianie. Z przebiegu gry wydawało się, że to oni zgarną komplet punktów, ale ofensywa GKS-u nie dawała za wygraną i za konsekwencję w końcówce została nagrodzona bramką dającą jedno cenne oczko. 

 

Odra Opole - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)

Bramki: 34' Mateusz Marzec, 51' Tomas Mikinic

 

W Opolu skuteczniejsi okazali się gospodarze, którzy pewnie pokonali ostatni zespół w tabeli. Najpiew duet Trojak-Marzec pokusił się o bramkę otwierającą wynik spotkania, a po przerwie Tomas Mikinic główkując, pokonał bezradnego bramkarza Stomilu. Tym samym opolanie pną się w ligowej tabeli, a sytuacja olsztynian nadal się komplikuje. 

 

Puszcza Niepołomice - Chrobry Głogów 2:1 (1:1)

Bramki: Szymon Kobusiński 20', Tomasz Wojcinowicz 76' - Mikołaj Lebedyński 14', 89'

Niedzielę z Fortuna 1 Ligą zamknęliśmy w Niepołomicach, gdzie Puszcza podejmowała Chrobrego Głogów. Wynik otworzył w 14' Mikołaj Lebedyński, ale zawodnicy Puszczy Niepołomice szybko odpowiedzieli. Już sześć minut później Szymon Kobusiński wykorzystał podanie Thiakane, doprowadzając do wyrówania. W drugiej odsłonie Tomasz Wojcinowicz dołożył drugie trafienie dla Puszczy, ale ostatecznie zawodnicy Chrobrego wyrwali punkt. 

Autor: 1liga.org, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku