Niedziela w F1L: ŁKS wygrywa z Arką

2021-10-17
W jedynym tego dnia meczu Fortuna 1 Liga gospodarze wygrywają z drużyną z Gdyni.

ŁKS Łódź - Arka Gdynia 1:0 (1:0)
Bramka: Maciej Radaszkiewicz 35'

W pierwszych minutach zmasowany atak Arki musiała odpierać obrona łodzian, jednak z biegiem czasu także gospodarze mieli swoje okazje na zdobycie gola, choć nie było ich zbyt wiele. Dopiero w 35. minucie po dośrodkowaniu Koprowskiego celnym strzałem popisuje się Radaszkiewicz i ŁKS prowadzi w meczu 1:0. W 39. minucie po konsultacjach z wozem VAR sędzia dyktuje rzut karny dla gospodarzy, jednak Dominguez nie wykorzystuje szansy na podwyższenie wyniku trafiając w słupek. Do przerwy zatem gospodarze wygrywali 1:0. W 55. minucie Maciej Rosołek był przed znakomitą okazją, aby wyrównać, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem łodzian przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 74. minucie po faulu tuż przed polem karnym Maciej Dąbrowski otrzymuje drugą żółtą kartę i w konsekwencji czerwoną. Osłabiony zespół z Łodzi w końcówce spotkania musiał skupić się na obronie wyniku. W 82. minucie Kasperkiewicz w doskonałej sytuacji, aby strzelić gola, jednak trafia w poprzeczkę. Końcówka meczu bardzo nerwowa dla łodzian, ponieważ Arka robiła wszystko, aby przynajmniej wyrównać, jednak ostatecznie mecz kończy się zwycięstwem gospodarzy.