Niedziela w F1L: Grad bramek w Gdyni. Zwycięska Korona

2021-12-05
Arka Gdynia wysoko wygrała ze Stomilem Olsztyn w ostatnim meczu w 2021. Korona Kielce wywalczyła komplet punktów, a Chrobry Głogów zremisował z Widzewem Łódź.

Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 6:0 (1:0)

Bramki: Michał Marcjanik 36', 72', 89', Fabian Hiszpański 48', Mateusz Żebrowski 58', Adam Deja 69'

 

To był kapitalny mecz Arki Gdynia, która wygrała ze Stomilem Olsztyn aż sześcioma bramkami. Co więcej hat-tricka ustrzelił nominalny obrońca Michał Marcjanik. Wynik otworzył wpomniany Marcjanik i do przerwy była to jedyny gol, jaki padł na Pomorzu. W drugiej odsłonie worek z bramkami się rozwiązał. Do siatki trafiali: Fabian Hiszpański, Mateusz Żebrowski, Adam Deja a dublet dołożyl Michał Marcjanik.

 

Chrobry Głogów - Widzew Łódź 0:0 (0:0) 

 

W spotkaniu w Głogowie, które zapowiadało się bardzo ciekawie, nie padła jednak żadna bramka. W pierwszej odsłonie przewagę optyczną osiągnął łódzki Widzew, jednak zabrakło konkretów, w drugiej zaś obie drużyny kreowały swoje sytuacje, ale i tym razem żaden z zawodników nie zdołał pokonać golkipera przeciwnika.

 

GKS Jastrzębie - Korona Kielce 0:2 (0:1)

Bramki: 35' Jacek Podgórski, 79' Filipe Oliveira 

 

Faworytem tego starcia była niewątpliwie Korona Kielce, która jest drużyną z samego czuba tabeli! Dużo się działo już w pierwszej połowie, gdy dwukrotnie potrzebna była analiza VAR. Najpierw gol Korony ostatecznie nie został uznany, a kilkanaście minut później za faul w polu karnym podyktowany został rzut karny, który tym razem, już bez żadnych wątpliwości, na bramkę zamienił Jacek Podgórski. W 79' kolejny prezent od jastrzębian bezbłędnie wykorzystał Filipe Oliveira, podwyższając prowadzenie kielczan. 

Zobacz również1 liga na Facebooku