Muzeum Widzewa Łódź oficjalnie otwarte!

2021-06-01
1 czerwca miało miejsce uroczyste otwarcie Muzeum Widzewa Łódź - pierwszego oficjalnie zarejestrowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego muzeum klubu piłkarskiego w Polsce. Wzięli w nim udział byli piłkarze i trenerzy Widzewa Łódź, przedstawiciele Stowarzyszenia RTS, spółki Widzew Łódź SA oraz lokalnych i krajowych władz.

Muzeum Widzewa Łódź zostało podzielone na cztery strefy. Pierwsza z nich - pod nazwą "Początek" - nawiązuje do początku XX wieku, kiedy powstawał Widzew. Znajdują się tam liczne nawiązania do środowisk robotniczych, z których wywodzi się klub. Druga strefa - "Stara hala" - przypomina starą halę sportową, a znajdują się w niej pamiątki dotyczące wszystkich sekcji Widzewa. W trzeciej strefie - pod nazwą "Wielki Widzew" - umieszczono eksponaty z okresu począwszy od lat 70. do lat 80. i niezapomnianych występów czerwono-biało-czerwonych w europejskich pucharach. Jest to strefa poświęcona wyłącznie piłce nożnej. W strefie czwartej - "Stadion" - prezentowana jest najnowsza historia Widzewa.

 

Uroczyste otwarcie Muzeum Widzewa odbyło się 1 czerwca. Pierwszymi gośćmi placówki byli uczniowie łódzkich szkół, którzy z okazji obchodzonego Dnia Dziecka mogli zwiedzić nie tylko Muzeum, ale i stadion przy al. Piłsudskiego 138.Autor: Widzew Łódź, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku