Mecze warte zapamiętania [Wideo]

2019-05-29
To był pełen emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji sezon w Fortuna 1 Lidze. Które ze spotkań warto przypomnieć sobie raz jeszcze?

Bramki w ostatnich sekundach meczu, braterskie gole, czy piłkarskie kanonady - sezon w Fortuna 1 Lidze obfitował w ciekawe spotkania. Spośród wszystkich, wybraliśmy te które miały w sobie coś wyjątkowego.

Chojniczanka Chojnice – Sandecja Nowy Sącz 3:3

Już 1. kolejka Fortuna 1 Ligi przyniosła sporo emocji. Chojniczanka podejmowała u siebie spadkowicza z ekstraklasy – Sandecję Nowy Sącz. Po pierwszym kwadransie, kibice zebrani a stadionie zobaczyli aż 3 bramki, 2:1 prowadzili gospodarze. Po godzinie gry było 3:1, ale prawdziwe emocje nadeszły w ostatnich 5 minutach. Najpierw kontaktowe trafienie zanotował Gabrych. W doliczonym czasie gry remis Sandecji uratował Maciej Korzym, który na boisku pojawił się chwilę wcześniej.

Puszcza Niepołomice – PGE FKS Stal Mielec 1:0

29 lipca 2018 to data ważna dla każdego kibica Puszczy Niepołomice. W tym dniu „Żubry” po raz pierwszy zagrały przy sztucznym oświetleniu. Debiut nie mógł wypaść lepiej, bo gospodarze pokonali Stal 1:0.

Warta Poznań – Garbarnia Kraków 1:1

W 2. kolejce sezonu spotkali się dwaj beniaminkowie, a przede wszystkim przedwojenni mistrzowie Polski. Dla Warty był to premierowy mecz w tym sezonie, natomiast „Młode Lwy” zdobyły pierwszy punkt w rozgrywkach. Historyczna okazała się bramka dla gości Jakuba Wróbla z 33. minuty. Było to pierwsze trafienie krakowian na tym poziomie rozgrywek po 44 latach przerwy.

Pierwszy gol Garbarni po 44 latach w 1 lidze

Odra Opole – GKS Jastrzębie 1:2

Beniaminek z Jastrzębia Zdroju wrócił do 1 ligi po 10 latach przerwy. Jednak na pierwsze zwycięstwo w Fortuna 1 Lidze beniaminek musiał czekać aż do 5. kolejki. Gole dające zwycięstwo GKS-owi strzelili Jaroszek i Ali.

GKS Tychy – Garbarnia Kraków 5:0

W 6. kolejce tyszanie rozgromili beniaminka z Krakowa. Być może mecz ułożyłby się inaczej, gdyby przy stanie 0:0 rzut karny wykorzystał Kalemba. Środowy wieczór należał jednak do braci Piątków. Najpierw do siatki trafił 20-letni Jakub, a potem 18-letni Kacper.

Bramki braci Piątków z Garbarnią

Chojniczanka Chojnice – GKS Katowice 2:1

1 września 2018 – tę datę na długo zapamiętają kibice z Chojnic. Chojniczanka bowiem, po raz pierwszy w swojej historii pokonała GKS Katowice. Piłkarze z Chojnic potrzebowali aż 12 spotkań z GieKSą. Co ciekawe zwycięski gol padł w 90. minucie meczu.

Wigry Suwałki – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:5

Najwyższe wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie należy do graczy z Bielska-Białej. Podbeskidzie wybrało się w daleki wyjazd do Suwałk, a tam zaaplikowało swoim rywalom aż 5 bramek.

PGE FKS Stal Mielec – Garbarnia Kraków 6:1

W tym meczu było wszystko: dużo bramek, hat trick i gol 15 latka. Było to też spotkanie z największą liczbą goli jak do tej pory w lidze.

GKS Tychy – GKS Katowice 4:0

Derbowe zwycięstwa zawsze smakują najlepiej. Tyszanie sprawili miły prezent swoim kibicom, strzelając rywalom zza miedzy 4 bramki. Gol Keona Daniela był ozdobą tego spotkania.

">

Warta Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:3

Pierwsza połowa zakończona wynikiem 1:1 nie zapowiadała aż tylu emocji w Poznaniu. Jednak w drugiej części spotkania padło aż 5 bramek i czerwoną kartkę dla zawodnika „Górali”. Co ciekawe „Zieloni” po raz pierwszy za kadencji Petra Nemca strzelili w ligowym meczu 4 bramki. Warto dodać, że ostatni mecz, w którym Warta Poznań zdobyła co najmniej 4 bramki przed własną widownią był 17 października 2015 roku. Wtedy mecz z Centrą Ostrów Wlkp. w 3 lidze zakończył się rezultatem 4:1. 2 gole w tamtym spotkaniu strzelił Krzysztof Biegański, obecny na boisku także podczas meczu z bielszczanami. W meczu z Centrą zagrali ponadto inni obecni gracze Warty Poznań, Artur Marciniak, Łukasz Spławski i Adrian Laskowski.

">

Odra Opole – GKS Katowice 0:4

Losy tego spotkania rozstrzygnęły się już w 1 połowie meczu. GieKSa prowadziła bowiem do przerwy trzema bramkami. Co więcej goście musieli radzić sobie od 35. Minuty w 10. Kapitalny mecz rozegrał wtedy defensor katowiczan – Tymoteusz Puchacz, który zdobył gola po indywidualnej akcji i asystował przy golu Adriana Błąda.

">

PGE FKS Stal Mielec – Raków Częstochowa 3:1

W Mielcu zakończyła się kapitalna ligowa seria Rakowa Częstochowa – 23 meczów bez porażki. Rozpędzony lider musiał uznać wyższość trzeciej w tabeli mieleckiej Stali. Był to również pierwszy mecz częstochowian w którym stracili 3 bramki.

">

Chojniczanka Chojnice – Garbarnia Kraków 5:1

Jak najlepiej przełamać passę 5 meczów bez zwycięstwa? Chojniczanka zrobiła to w najlepszy możliwy sposób, rozbijając beniaminka z Krakowa. Ponadto hat trickiem popisał się Krzysztof Danielewicz. Był to jeden z dwóch hat tricków w tym sezonie strzelonych na boiskach Fortuna 1 Ligi.

">

PGE FKS Stal Mielec – Bruk Bet Termalica Nieciecza 5:4

Obie drużyny postawiły w tym spotkaniu na ofensywny futbol, czego efektem było aż 9 goli. Tym samym ten mecz zapisał się w minionych rozgrywkach jako ten w którym padło najwięcej bramek. Aż 6 z nich kibice zobaczyli w drugiej części spotkania.

">

GKS Katowice – Bytovia Bytów 1:2

Ostatnia kolejka sezonu i mecz o wszystko dla obu ekip. Jeszcze w 96. minucie w gronie pierwszoligowców była GieKSa, ale rzut wolny i gol bramkarza Andrzeja Witana zmienił wszystko. Zdecydowanie mecz w Katowicach miał jeden z najbardziej dramatycznych przebiegów w historii 1 ligi.

">

Raków Częstochowa – Wigry Suwałki 1:2

Dla Rakowa była to jedyna porażka na własnym stadionie w sezonie 2018/2019 w Fortuna 1 Lidze. Mimo porażki ekipa Marka Papszuna obroniła 1 pozycję. Wigry aby zachować nadzieję na pozostanie w 1 lidze musiały wygrać i liczyć na porażkę GieKSy. Niesamowity scenariusz dla zespołu z Suwałk zrealizował się w doliczonym czasie gry.