Mecze Warte Fortuny

2020-03-12
Miedź Legnica w piątek powalczy o punkty ze Stalą Mielec. Ciekawie będzie także w Tychach, gdzie tamtejszy GKS zagra z Zagłębiem Sosnowiec.

Miedź Legnica – PGE Stal Mielec - 13 marca, piątek, 18:00

 

Granie zaczniemy od jednego z najciekawszych pojedynków tej kolejki. Obie ekipy po dwóch meczach wiosennych mają na swoim koncie po trzy punkty. Miedź wydaje się nieznacznym faworytem – na swoim terenie strzela mnóstwo bramek, średnio 2 na spotkanie. Stal na wyjazdach notuje bardzo słabe drugie połowy (6 przegranych połówek z 11 rozegranych).  Jeśli Miedź przyciśnie Stal tak, jak zrobiła to w meczu z Chojniczanką (aż 61% posiadania piłki!), nie powinna się martwić o wynik końcowy. Kurs na to, że Miedź strzeli w piątek gola wynosi 1.26.

 

 

GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec - 15 marca, niedziela, 12:40 (Polsat Sport, IPLA) 

 

Niedziela przyniesie nam jedno z najciekawszych spotkań tej kolejki, które można nawet nazwać derbowym. Oba kluby dzieli bowiem zaledwie 25 kilometrów. Każda z ekip dzięki zwycięstwu zwiększy swoje szanse na udział w barażach pod koniec sezonu. Obecnie na „pole position” znajdują się tyszanie. W meczu tym z pewnością możemy się spodziewać bramek – obie drużyny razem strzelają średnio 1.72 bramki na mecz, a tracą (nadal średnio) po 1.6 bramki. Tyszanie są jednak bardzo groźni u siebie. W tym sezonie jeszcze nie zdarzyło się, aby GKS przegrał pierwszą połowę na własnym stadionie, siedmiokrotnie zaś udawało im się schodzić na przerwę jako drużyna prowadząca w meczu. Kurs na to, że obie drużyny strzelą gola wynosi 1.57.

 

Autor: 1liga.org, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku