Martyna Pajączek żegna się z PLP

2021-08-22
Martyna Pajączek złożyła rezygnację z funkcji przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Pierwszej Ligi Piłkarskiej, tym samym kończąc dziesięcioletni okres współtworzenia ligi.

Martyna Pajączek związana z PLP była od 2012 roku. Od 2014 była wiceprezesem Pierwszej Ligi Piłkarskiej, a od 2016 roku pełniła funkcję prezesa Pierwszej Ligi Piłkarskiej. W tym czasie rozgrywki miały dwóch sponsorów tytularnych - najpierw firmę Nice Polska, a następnie od sezonu 2018/2019 firmę Fortuna, zapoczątkowana i rozwijana została także współpraca z telewizją Polsat Sport, która w obecnym sezonie pokazuje trzy mecze na żywo na sportowych antenach telewizji Polsat, a także sześć pozostałych na platformie IPLA.TV. W lipcu 2019 roku Martyna Pajączek została przewodniczącą komisji rewizyjnej Pierwszej Ligi Piłkarskiej. W latach 2012-2016 była członkiem komisji rewizyjnej Polskiego Związku Piłki Nożnej, a w latach 2016-2021 członkiem zarządu PZPN. 

 

Dzięki współpracy Martyny Pajączek z klubami, teraźniejsza Fortuna 1 Liga istnieje w obecnym kształcie, rozgrywki stały się produktem atrakcyjnym dla sponsorów, partnerów telewizyjnych, a także lokalnego biznesu oraz kibiców. Przez niemal dekadę nawiązano współpracę z telewizją Polsat, pierwszymi ligowymi sponsorami, uporządkowano wiele ligowych przepisów, a także z Polskim Związkiem Piłki Nożnej przy wielu kluczowych projektach. Ponadto w Pierwszej Lidze Piłkarskiej zbudowała zespół ludzi, z którymi dbała o profesjonalizację rozgrywek pod różnymi kątami - zaczynając od organizacji, a kończąc na komunikacji i marketingu. Pani Martynie Pajączek bardzo dziękujemy za zaangażowanie w rozwój Pierwszej Ligi Piłkarskiej i pracę na rzecz naszej piłkarskiej rodziny!Autor: 1liga.org, Fot. PZPN

Zobacz również1 liga na Facebooku