Łukasz Puciłowski nowym prezesem Stomilu

2021-07-12
Łukasz Puciłowski został w poniedziałek (12 lipca) oficjalnie nowym prezesem pierwszoligowego Stomilu Olsztyn. Doświadczony menadżer zastąpił na stanowisku Grzegorza Lecha, który został drugim trenerem pierwszego zespołu biało-niebieskich.

– Pracę na rzecz Stomilu traktuję jako wyzwanie. Zarówno zawodowe, jak i osobiste, bo sport od zawsze był i jest moją pasją – podkreślił nowy prezes „Dumy Warmii”. – Jestem przekonany, że moje dotychczasowe doświadczenie w zarządzaniu dużymi spółkami uda się wykorzystać również w futbolu. Mam nadzieję, że sprawnie przeniosę na futbolowy grunt sprawdzone biznesowe rozwiązania, które pozwolą klubowi na systematyczny i zrównoważony rozwój. Przed nami dużo trudnej pracy, ale mam mnóstwo zapału i wierzę, że tę energię uda się przekazać wszystkim zaangażowanym w tworzenie olsztyńskiej piłki – dodał.

 

Łukasz Puciłowski pochodzi z Dolnego Śląska i jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przez kilkanaście lat uczestniczył w tworzeniu Grupy Impel. W latach 2012-2020 nowy prezes Stomilu zarządzał natomiast grupą kapitałową Promedica24, wchodzącą w skład amerykańskiego funduszu inwestycyjnego PineBridge Investments.

 

 Zobacz również1 liga na Facebooku