ŁKS podsumował akcję "Pomoc dla Piotra Orlika"

2019-03-13
Dzięki zaangażowaniu rodziców zawodników akademii oraz przede wszystkim kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego udało się uzbierać kwotę niezbędną do zakupienie Cyber-oka dla Piotra Orlika.

Przypominamy, że Pan Piotr Orlik choruje na SLA (stwardnienie zanikowe boczne). Aby mógł on porozumiewać się ze swoją rodziną niezbędny był zakup urządzenia, które umożliwia to za pomocą ruchu gałek ocznych, czyli Cyber-oka.

 

Dzięki pomocy kibiców ŁKS-u oraz rodziców dzieci z rocznika 2009 naszej akademii udało się uzbierać kwotę niezbędną do zakupu specjalistycznego urządzenia. W poprzednim tygodniu Cyber-oko dotarło do rodziny Orlików, dzięki czemu najbliżsi mogą ponownie komunikować się z Panem Piotrem.

 

Pan Piotr Orlik jest ojcem jednego z najmłodszych zawodników Akademii ŁKS. – Zaszczepił naszego syna miłością do piłki nożnej – trenuje w ŁKS-ie, a od września tego roku uczęszcza do Szkoły Marcina Gortata w Łodzi. Zamiast wspólnie cieszyć się z sukcesów syna, mąż walczy z chorobą – mówi żona Piotra Orlika i mama młodego piłkarza ŁKS-u.

Autor: ŁKS, Fot. ŁKS

Zobacz również1 liga na Facebooku